sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Wiosenny złaz ZHP

Wiosenny złaz ZHP

22-05-2013 13:41 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,022 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Wiosenny złaz ZHP
Foto:
W miniony weekend odbył się dwudniowy, wiosenny złaz hufca Koło, przybyło ok. 150 harcerzy i zuchów z Koła, Kłodawy, Przedcza, Łubianki. Drużyny stacjonowały w Zespole Szkół nr 1 w Kole.
Najważniejszą część spotkania stanowił uroczysty apel wieczorny pod ratuszem, przy tablicy upamiętniającej Papieża Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Koła. Tam złożono kwiaty i zapalono znicze ze względu na rocznicę urodzin Papieża Polaka. O odpowiedzialności za własne czyny, życiowe wybory i niepodążaniu za złymi przykładami mówił ksiądz prałat Janusz Ogrodowczyk. Apel zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół. Przez resztę wieczoru uczestnikom złazu zaproponowano wspólne zabawy na „Orliku” i dyskotekę z grillem. Kolejnego dnia obecni przybyli na cmentarz, gdzie w ramach biegu patrolowego odnajdywali groby instruktorów pochowanych na kolskiej nekropolii. Po zwiedzeniu miasta i obejrzeniu panoramy z wieży widokowej ratusza, przyszedł czas na uroczysty apel kończący złaz.

Dyrektor gościnnej placówki przyznał, że jeśli zajdzie taka potrzeba, wiosenne złazy zawsze mogą się odbywać na bazie ZS nr 1 w Kole.

UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!