sim
materace
Wiadomości Sport Testy sprawnościowe w ZS1

Testy sprawnościowe w ZS1

22-05-2013 13:46 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,497 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Testy sprawnościowe w ZS1
Foto:
W ubiegłą sobotę, na boisku „Orlik” na Kaliskim Przedmieściu odbyły się testy sprawnościowe do oddziału sportowego o profilu „piłka nożna”. Przypomnijmy, że od września tego roku pierwszy w mieście i powiecie kolskim oddział sportowy powstanie przy Zespole Szkół nr 1 w Kole we współpracy z MKS „Olimpia” Koło.
W testach brali udział uczniowie obecnych klas szóstych z Koła i okolic, których rodzice złożyli podania o przyjęcie do oddziału piłkarskiego. Do tej pory w powiecie kolskim taka klasa nie istniała, dlatego młodzi, zdolni piłkarze, chcąc rozwijać umiejętności piłkarskie zmuszeni byli opuszczać nasze miasto i kontynuować naukę w gimnazjach we Włocławku czy Koninie. Wyjaśnijmy, że oddział sportowy pracuje według identycznego programu nauczania, co inne klasy gimnazjalne, zwiększona jest natomiast do 10 liczba godzin wychowania fizycznego, które prowadzić będzie nauczyciel, a jednocześnie trener piłkarski. Uczniowie od września wyróżniać się będą w szkole strojami sportowymi (dresy, kurtki, torby), jest też szansa, by już pod koniec czerwca chłopcy pojechali na obóz sportowy w górach.

Testy sprawności fizycznej podzielone były na dwie części: badano sprawność fizyczną ogólną (szybkość, zwinność, siłę mięśni brzucha i siłę eksplozywną) oraz umiejętności typowo piłkarskie (żonglerka prawa i lewą nogą, prowadzenie piłki po slalomie ze strzałem do bramki, uderzenia piłki do bramki w biegu). Testy poprzedzone zostały badaniem wagi i wzrostu, sprawdzono także zaświadczenia lekarskie kandydatów. Testom przyglądali się z zainteresowaniem licznie przybyli rodzice chłopców oraz komisja, w skład której wchodzili m. in. nauczyciele wychowania fizycznego i szkolny psycholog. Wyniki sprawdzianu oraz lista uczniów przyjętych do klasy piłkarskiej zostaną ogłoszone już wkrótce, co nie oznacza, że rekrutacja została zakończona; z powodu poważnej kontuzji, której doznał jeszcze przed testami jedne z chłopców, komisja zbierze się raz jeszcze w sierpniu i przeprowadzi testy ponownie. Będzie to także ostatnia szansa dla tych, którzy wciąż wahają się z podjęciem decyzji o nauce w klasie piłkarskiej.

ZS1 KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!