sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Z mamą na wiosennej łące [FOTO]

Z mamą na wiosennej łące [FOTO]

28-05-2013 07:20 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,557 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Z mamą na wiosennej łące [FOTO]
Foto:
Jak okazać miłość mamie, jak wyrazić radość z faktu ,że mama tak zwyczajnie jest, nie czyjaś , nie pożyczona ale własna, jedyna i kochana?
Były już różne pomysły na spędzenie czasu z mamą w przedszkolu,na różne też sposoby świętowano Dzień Mamy. Tym razem Przedszkole nr 5 planuje Duży Piknik Rodzinny, łączący obchody Dnia Dziecka, Mamy i Taty. Wydarzenie mamy nadzieję ,że odbędzie się w czerwcu. Tymczasem w PM 5 wszystkie grupy przedszkolaków przygotowywały upominki dla swoich najukochańszych mam, aby wręczyć je wraz z najlepszymi życzeniami już teraz.

Ciekawym pomysłem na prezent dla mam , było zaproszenie ich do przedszkola do udziału w zajęciu otwartym „Z MAMĄ NA WIOSENNEJ ŁĄCE”. Zajęcie zorganizowała i przeprowadziła pani Ewa Kujawka wraz z grupą dzieci pięcioletnich, które były gospodarzami tego wydarzenia. Była to okazja do zacieśnienia więzi emocjonalnych z mamą, której obecność na co dzień wydaje się dziecku tak oczywista , a której brak , spowodowałby prawdziwą katastrofę w życiu każdego malucha. Dlatego pięciolatki z radością podjęły starania o to, aby mamy dobrze i przyjemnie zapamiętały ten szczególny dzień w przedszkolu .

W opracowanym prze panią Ewę Kujawkę scenariuszu odpowiednio do tematu , nie brak było wszystkiego, co kojarzy się z wiosenną łąką. Od piosenki o „Wesołej nutce” do wiersza „Łąka” pełnego zapachów , odgłosów , kolorów pięciolatki przechodziły wykonując rozmaite zadania. Odgadywały zagadki dźwiękowe rozpoznając mieszkańców łąki oraz zagadki słowne , odczytywane przez biorące czynny udział w zajęciach mamy. Przedszkolaki wciągały także swoje mamy do zabaw integracyjnych przy muzyce, aktywnie jej słuchając i wykonując wspólnie z nimi skojarzone z muzyką zadania ruchowe. Mogły przy tej okazji utrwalić i wzbogacić swoja wiedzę o roślinach i zwierzętach żyjących w środowisku łąki oraz ich znaczeniu dla ekosystemu. Wykazały się też umiejętnościami komunikacyjnymi przy formułowaniu wypowiedzi oraz matematycznymi sprawnie przeliczając. Co ważne, pięciolatki zaprezentowały w czasie zajęć także swoją dojrzałość emocjonalną, która w tej konkretnej sytuacji była sprawdzianem tego, jak umieją radzić sobie w sytuacjach społecznych i relacjach z innymi.

Wiele radości sprawiły dzieciom i zaproszonym mamom zabawy , w których wszyscy uczestnicy zainspirowani muzyką wcielali się w różne role. Były więc żaby, bociany, pajączki, jaskółki , ptaki a nawet kwiaty i zupełnie nieszkodliwe pokrzywy. Wszystko to za sprawą powszechnie stosowanego zaklęcia. Jedno wypowiedziane ABRAKADABRA , i już świat zabawy nabierał konkretnego kształtu. Jedno magiczne słowo KOCHAM, i już w oczach wszystkich dzieci i mam można było odnaleźć to, co życiu nadaje sens.

Miłość do mam pięciolatki z PM 5 wyraziły także w piosence, piosence specjalnie przygotowanej na te okazję , którą jednocześnie zapraszały swoje mamy na wspólny „Wiosenny spacer”. Zwieńczeniem zajęć było tradycyjne składanie życzeń i obdarowanie mam wykonanymi przez siebie upominkami.

Zajęcia z udziałem osób dzieciom najbliższych, których głównym sensem jest wspólne spędzenia czasu na zabawie, to przeżycie ważne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Pozwala swoje dziecko zobaczyć w kontekście grupy i tego ,co robi przedszkole w swoich oddziaływaniach wychowawczo-edukacyjnych. Tworzy też warunki do bliższego poznania się samych rodziców między sobą . To niezwykle ważne, aby uczestniczyć w życiu dziecka nie tylko w domu, by współpracować z przedszkolem tak, aby dzięki tej współpracy największe korzyści odniosło samo dziecko. Na jego sukcesy składa się przecież oddziaływanie wszystkich osób biorących udział w jego wychowaniu. I tym razem, wszyscy właśnie starali się, aby połączyć przyjemne z pożytecznym . Celebrowanie Dnia Matki w formie zajęcia otwartego , było pretekstem do tego doskonałym .
Przy tej okazji, wszystkim Mamom zarówno tym, które mają małe jak i już całkiem dorosłe pociechy, życzymy miłości prawdziwej, wielkiej, nieprzemijającej, miłości i szacunku płynącego z serc swoich dzieci na każdy kolejny dzień roku.
oprac. R. Zamelska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~xyz 11-07-2013 23:31
Co ma do tych zajęć jakaś pani Renatka Zamelska??? o co chodzi??? Pani Ewa zaprosiła nas na zajęcia, było bardzo miło, zresztą jak zawsze, a w komentarzach czytamy o pani Dyrektor i pani Renatce. Ludzie, dajcie już spokój... Dziękujemy pani Ewo.
| Zgłoś do usunięcia
~Radek 23-06-2013 22:17
A pani Renatka Zamelska niech jak duch święty przepełnia swoim ogniem umysły wszystkich nauczycieli! ;P
| Zgłoś do usunięcia
~gość 28-05-2013 09:59
Życzę udanego pikniku igratuluję kolejnego , fajnego pomysłu.Trzymajcie tak dalej, niech dzieci i personel z radoscią przychodzą do przedszkola.A pani Dyrektor jak dobra wróżka czuwa nad wszystkim
| Zgłoś do usunięcia