sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Obelisk Smoleński prawie gotowy!

Obelisk Smoleński prawie gotowy!

28-05-2013 11:15 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 17,396 | Komentarzy: 12
Jubiler Euro Koło
Obelisk Smoleński prawie gotowy!
Foto:
Z pomysłu tablicy ofiar katastrofy w Smoleńsku chyba nici, w każdym razie nic nie dzieje się w stronę finalizowania inicjatywy. Zupełnie inaczej toczy się projekt Obelisku Smoleńskiego, który jest już prawie ukończony.
Radny Andrzej Cesarz to pomysłodawca i jeden z realizatorów pomysłu na Obelisk ku upamiętnienia ofiar katastrofy w Smoleńsku. Pomysł realizowany przez Klub Gazety Polskiej został szybko wdrożony w życie. Pan Andrzej wraz z Księdzem Piotrem z parafii św. Bogumiła w Kole wybrali miejsce, gdzie pojawi się tablica wmurowana w kamień. Będzie to teren kościoła, blisko krzyża misyjnego.

Początkowym terminem otwarcia obelisku miał być 10 kwietnia, jednak z powodów niesprzyjającej pogody prace stały w miejscu. Na dzień dzisiejszy jak informuje Radny Cesarz - termin został przeniesiony na 10 czerwca.

Pomnik ma dość niestandardowy kształt, co w chwili obecnej może pobudzać wyobraźnię ,jednak możemy domniemywać, że może to być kształt samolotu.

A według Was jakiego kształtu może być obelisk?

Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (12)
~kolo 30-05-2013 12:28
Szkoda że aktywność radnych skierowana jest na takie akcje, a tymczasem w Turku buduję się drogi i chodniki za 4 mln zł w w w . konin.lm.pl/aktualnosci/informacja/89336/drogi_i_chodniki_w_turku ale za to mieszkańcy Koła mają się gdzie modlić ... o lepszą władzę
| Zgłoś do usunięcia
~Koło 30-05-2013 09:38
Mieszkańcu, Ty chyba nie byłeś dawno w kościele na żadnej mszy, bo opowiadasz jakieś brednie o polityce w kościele. Ja nie słyszałem żadnych "politycznych" kazań w kościele od wielu lat, a chodzę co tydzień do różnych świątyń.
| Zgłoś do usunięcia
~Dilej 29-05-2013 23:19
Kaczyński był stronniczy. Nikt chyba nie miał wątpliwości, w imieniu jakiej partii działał. Jego konflikty, jego decyzje, jego weta nie zawsze służyły Polsce, zawsze natomiast jego partii. Był – prezydentem zwróconym ku przeszłości. Aktywnym w rozgrzewaniu narodowych mitów, a nie w budowaniu wizji przyszłej Polski. Słabo zorientowanym na społeczeństwo obywatelskie, bardziej na mityczny naród lub partyjne państwo.
| Zgłoś do usunięcia
~WIKI 29-05-2013 22:02
Nie znasz dobrze radnego A.C. i nie wiesz ile dobrego robi dla miasta i jego mieszkańców, to po co go krytykujesz. Inicjatywa jaką prowadzi z pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej spotkała się z dużą aprobatą części mieszkańców naszego miasta i ich oczekiwaniem. Jeśli ci się to nie podoba, to wcale tam nie musisz chodzić i nikt z tego powodu nie będzie płakał. Lepiej zostań w domu i w TVN obejrzyj sobie ślub francuskich pedałów.
| Zgłoś do usunięcia
~sedes 29-05-2013 12:24
Komentarz usunięty przez administratora
| Zgłoś do usunięcia
~as 29-05-2013 00:15
Odpowiadając redakcji: obelisk będzie miał kształt trumny. Następny kamień do którego będą się modlić. Wiecie co otym napisane w Piśmie Św.
| Zgłoś do usunięcia
~wrzątek 28-05-2013 23:37
idioci. w tym kraju nic sie k****a nie zmieni. bardzo ważne to było. czego by nie upamiętniało, mam kolegę ,który nie jest w stanie wyżywić rodziny. ale ch**j te pieniadze i tak by poszly po ich kieszeniach, to moze lepiej obelisk?
| Zgłoś do usunięcia
~w temacie 28-05-2013 14:43
Henryku akurat A. Cesarz jest bardzo zaangażowany w pomoc mieszkańcom i wiele robi z własnej inicjatywy, nie jest bierny w wielu sprawach i potrafi się odezwać. Popytaj ludzi ze starówki to sobie wyrobisz o nim dobre zdanie, a nie oceniasz na podstawie jakiegoś obelisku bo to jest zupełnie dodatkowa sprawa.
| Zgłoś do usunięcia
~Tomasz 28-05-2013 12:56
Największa atrakcja Koła? Obelisk smoleński. Gdzie będą wszyscy ludzie chodzić w niedziele na spacer? Właśnie tam, będą podziwiać, oglądać, miło spędzą czas. W końcu to tak piękne i potrzebne jest dla atrakcyjności tego miasta, że masakra.
| Zgłoś do usunięcia
~TARA 28-05-2013 12:06
Nad ludzkimi tragediami pochylmy głowy i módlmy się w ciszy... Nie wynośmy jednych tragedii nad inne, bo braknie miejsca na pomniki.
| Zgłoś do usunięcia
~mieszkaniec 28-05-2013 11:57
Podzielam zdanie P. Henryka. Ile można, dziwią się, że młodzi do kościoła nie chodzą, po co jak tylko się wiecznie o polityce słyszy, jak nie kazaniu to przed kościołek będzie stał kamień i się modlić będą do niego. Już mnie szlag trafia. Współczuje również bliskim mieszkańcom "kamienia" śpiewów ludzi starszych, z całym szacunkiem do starszych.
| Zgłoś do usunięcia
~Henryk 28-05-2013 11:23
Krew się we mnie gotuje, kiedy słyszę o takich sprawach. Radny powinien pomyśleć o rozwoju miasta, potrzebach mieszkańców, a nie stawiac pomniki, obeliska, i tym podobne bzdury. Ofiary katastrofy mają juz swoje pomniki w odpowiednich miejscach i w Kole nie było konieczności tego robić. Znowu starsi ludzie będą wyspiewywać pod pomnikiem. Współczuje okolicznym mieszkańcom ...
| Zgłoś do usunięcia