sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Boże Ciało w Kole [FOTO]

Boże Ciało w Kole [FOTO]

31-05-2013 08:13 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,585 | Komentarzy: 4
Boże Ciało w Kole [FOTO]
Foto:
zacisze
Już po raz szesnasty z kolei, wierni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej i św. Bogumiła na Płaszczyźnie w Kole, wzięli udział we wspólnej procesji podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
Pochmurne niebo i dość ciepłe powietrze, spowodowało, że udział w procesji Bożego Ciała ulicami miasta przeszło ponad 2000 osób.

Po zakończeniu Mszy św. kolscy kapłani razem z wiernymi wyruszyli z Jezusem Chrystusem w monstrancji w orszaku procesyjnym, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej i chóru farnego „Lutnia” na ulice miasta, zatrzymując się przy czterech ołtarzach modląc się i śpiewając Ewangelię. W procesji uczestniczyły asysty z Fary, Klasztoru, św. Bogumiła na Płaszczyźnie i Matki Boskiej Częstochowskiej z Bliznej.

Monstrancję nieśli kapłani z kolskich kościołów: ks. proboszcz prałat Janusz Ogrodowczyk, ks. proboszcz Piotr Pawlak z Płaszczyzny, Ojciec gwardian Oswald Jasielski z klasztoru i ks, proboszcz z kolskiej Fary kanonik Józef Wronkiewicz. Przy każdym z ołtarzy znajdowały się przynajmniej dwie młode brzóski, które po zakończonej ceremonii w kilka minut ogołocili z gałązek wierni.

Na zakończenie przy ostatnim ołtarzu który znajdował się przy ratuszu ks. kanonik wygłosił Słowo Boże gdzie powiedział m.in.: módlmy się do Pana Boga i prośmy aby opiekował się naszą Ojczyzną i naszym miastem .Cieszę się, że na dzisiejszą uroczystość przybyło tak dużo wiernych. Potem udzielił błogosławieństwa na cztery strony świata. Następnie wierni udali się do kościoła farnego gdzie odbyła się Msza Święta.Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~gość 03-06-2013 13:17
Szkoda że na temat Kościoła , religi chcą się wupowiadać ludzie którzy nic nie maja do powiedzenia.Żałosna wypowiedż /Kolak/, tylko współczuć pańskiej frustracji ale cóż każdy sobie
| Zgłoś do usunięcia
~Koło 31-05-2013 11:51
Do Kolaka: pewnie Ci to nie pasuje, że tysiące ludzi, nie tylko starsi ale także młodzi, bogaci, na stanowiskach chodzą co niedziela do Kościoła i na procesję. To nie jest garstka, to są tysiące. Możesz pluć ile chcesz, ale to jest nasza wiara i tak będzie. Prawda, że niektórzy idą na pokaz na procesję, ale to już jest indywidualna sprawa sumienia każdego człowieka. Jak Ci nie pasuje to przenieś się do Holandii, tam kościoły już pozamykane, za to są inne atrakcje.
| Zgłoś do usunięcia
~Wierzący i praktykujący 31-05-2013 11:24
Gościu ogarni sie i powiedz tu jakie inne ważne wydarzenie wg Ciebie mieli opisać. W czwartek akurat nic innego w Kole się nie działo, sorki. I jeszcze jedno, dlaczego uważasz, że to święto przyciągnęło ludzi "nakręconych przez kościół, gdzie i tak połowa nie należy do wierzących", wg mnie to zdanie w ogóle jest nie logiczne, a przede wszystkim Kościół, czy księża nikogo nie zmuszali do przyjścia na procesję, ludzie to zrobili z własnej woli, czuli potrzebę to poszli, nikt nikogo nie zmuszał, a skoro poszli to znaczy, że akurat są wierzący. Wiesz co, najlepiej nie odpisuj, bo nie chce mi się słuchać internetowych wrzasków jakiegoś gimnazjalisty nakręconego medialnie i antyklerykalnie przez TVN i pana Palikota, dla których najważniejszą sprawą jest UE i konopia dla wszystkich. Dziękuję i pozdrawiam.
| Zgłoś do usunięcia
~Kolak 31-05-2013 09:50
Jeszcze chwila i będziemy oglądać on-line spowiedź i komunię. Co się dzieje z tym światem. Pokazujcie ważne wydarzenia w naszym mieście a nie garstkę ludzi nakręconych przez kościół gdzie i tak połowa nie należy do wierzących.
| Zgłoś do usunięcia