sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Miasto Koło Kolskie kino zostanie zamknięte?

Kolskie kino zostanie zamknięte?

01-06-2013 13:13 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 10,923 | Komentarzy: 8
Kolskie kino zostanie zamknięte?
Foto:
zacisze
Od wielu lat służy mieszkańcom Koła, jednak od kilku ostatnich repertuar nie jest w stanie sprostać wymaganiom kolan. Przestarzały analogowy sprzęt uniemożliwia ściąganie filmów do Koła tuż po premierze, gdyż wiąże się to z ogromnymi kosztami, których bilety nie są w stanie pokryć.
Potrzebny jest zastrzyk pieniędzy, aby Miejski Dom Kultury mógł przeprowadzić cyfryzację kolskiego kina. Budżet MDKu nie jest w stanie pokryć modernizacji, dlatego niezbędna jest pomoc ze strony władz. Pieniędzy jednak brakuje, czy to oznacza, że za jakiś czas kina w Kole nie będzie?

Obecnie większość nowych produkcji filmowych wydawanych jest w wersji cyfrowej, a takich sprzęt w naszym kinie nie obsługuje. Prawdopodobnie w najbliższym czasie żaden z filmów nie będzie dostępny dla kin w wersji analogowej.

Większość mieszkańców Koła korzysta z oferty kin w Koninie, Łodzi, Włocławku, dla których kolskie kino nie jest w stanie być konkurencyjne.

Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (8)
~Kolak 05-06-2013 16:30
popieram wypowiedź "Hendryka" jestem za tym, aby było w naszym mieście Kino, jestem za marketami, nie chcę wydawać pieniędzy poza miastem! Skoro mam tutaj żyć, to chcę mieć chociaż podstawowy komfort i standard życia, możliwość wyboru. Ile jeszcze lat będziemy dojeźdżać na basen, kino, już nawet PKS-u nie ma, to chyba para-kulos zostaje ;) notabene jak kino nam zamkną to lepiej zaorać całe Koło... a Turek, Konin będą nam dziękować.
| Zgłoś do usunięcia
~Andrzej 03-06-2013 21:38
A na chu*** ten skatepark my na płaszczyźnie wolimy mieć swoje boisko do nogi i do kosza a nie jakiś skatepark
| Zgłoś do usunięcia
~eva 02-06-2013 14:31
Zamiast wczorajszych występów na stadionie, pieniądze powinny być przeznaczone na skypark.
| Zgłoś do usunięcia
~Jochn 01-06-2013 23:41
stawiajcie jak najwięcej marketów a ludzie i tak nie mają pieniędzy. Burmistrz niech zacznie stwarzać miejsca pracy w naszym mieście to i markety będą miały utrzymanie. BURMISTRZU KOŁO UMIERA
| Zgłoś do usunięcia
~Koło miasto seniora 01-06-2013 15:16
W naszym mieście odpowiedzią zawsze jest brak pieniędzy. Dlaczego inne miasta potrafią zorganizować dofinansowania z UE a my nadal z tego nie korzystamy? Nie oszukujmy się Koło robi się miastem ludzi starszych i wszytko co służyłoby młodym odwlekane jest w czasie jak chociażby skatepark. Jedyna pochwała należy się za orliki ale nie każdy musi uprawiać jakiś sport. Warto byłoby spędzić weekend w jakimś fajnym miejscu a nie jak to w wielu przypadkach bywa od marketu do marketu.
| Zgłoś do usunięcia
~Hendryk 01-06-2013 13:44
Do diaska odczepcie się od tych marketów, może jestem burakiem, ale ja chcę aby było ich jak najwięcej w Kole. Chce marketów, chce kina cyfrowego, chcę wszystkiego, aby móc zyć w naszym miescie i nie wydawać pieniędzy w innych miastach lub poza Polska. Ludzie chciejmy wszystkiego, a nie ograniczajmy się po to, by miec coś zamiast czegoś.
| Zgłoś do usunięcia
~kkkk 01-06-2013 13:29
po co kino kolejny market niech postawia to miasto i tak umiera
| Zgłoś do usunięcia
~Marzena 01-06-2013 13:27
Dla mnie to jest przede wszystkim Miejski Dom Kultury. Nie muszą puszczać filmów by zarabiać i się utrzymać, to miejsce gdzie powinny odbywać się wydarzenia kulturalne, gdzie dzieci mogłyby rozwijać się artystycznie jak do tej pory, zajecia plastyczne, nauka malarstwa, próby zespołów. Jako nastolatka spędzałam tam mnóstwo czasu i na widowni i na scenie. MDK jest wpisany na stałe w obraz i historię Koła, nie zamykajcie go. A może podchwycić pomysł z kin w większych miastach i organizować całonocne seanse typu "noc horrorów" z klasyki kina, nie wszystkie te pozycje umieszczane są na nośnikach cyfrowych. Załóżcie jakiś DKF, jest tyle możliwości.
| Zgłoś do usunięcia