sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Przedsiębiorcy walczyli o swoją przyszłość

Przedsiębiorcy walczyli o swoją przyszłość

10-06-2013 15:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 22,315 | Komentarzy: 17
Przedsiębiorcy walczyli o swoją przyszłość
Foto:
zacisze
Na majowej sesji Rady Miejskiej w Kole, która odbyła się 29 maja br. Burmistrz Miasta zaproponował radzie wprowadzenie do porządku sesji trzech dodatkowych projektów, z których jeden wywołał falę dyskusji i przepychanki słownej.
Przed ustaleniem porządku obrad Przewodnicząca Rady zgodnie z wolą Pana Burmistrza zaproponowała wprowadzenie dwóch projektów w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ul. Dąbskiej i Cegielnianej, a także w rejonie ul. Toruńskiej i Piaski.

Obie uchwały dotyczyły planowanych zmian przeznaczenia terenu pod usługi z możliwością zabudowy obiektem handlowym o powierzchni sprzedaży do 2000 m2, czyli potencjalnego sklepu wielkopowierzchniowego (marketu).

Po wymianie zdań i krótkiej przerwie, radni zdecydowali o niewprowadzaniu do porządku projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ul. Toruńskiej i Piaski. Przeciw wprowadzenie uchwały głosowało 12 radnych a 8 się wstrzymało. Co ciekawe pierwsza uchwała dot. niemalże tych samych zmian została uchwalona jednogłośnie.

W naszym mieście funkcjonuje kilka dużych sklepów z branży budowlanej, ogrodniczej i elektryczno-hydraulicznej. Plotki głosiły, że na placu przy ul. Piaski/Toruńska miałby powstać market BRICOMARCHÉ, co stanowiłoby wyraźną konkurencję dla miejscowych przedsiębiorców. To właśnie oni postanowili się zjednoczyć i walczyć o swoją przyszłość. Przedstawiciele tej grupy pojawi się na majowej sesji kierując na ręce Przewodniczącej Rady protest przeciwko tym zmianom.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (17)
~Koło 12-06-2013 00:27
Zbudowanie tam marketu tu świetna wiadomość dla wszystkich RODZICÓW, których dzieci pójdą do nowego przedszkola. Naprawdę dzieci będą miały piękne warunki na spacery: nowy market z parkingiem, niedaleko ruchliwa Toruńska, Kaufland, zapiaszczona ulica za SP 5. Lokalizacja przedszkola znakomita! Najlepiej będzie jak o ok 15:00 rodzice zaczną odbierać dzieci z tego przedszkola, ruszą pracownicy z zakładów pracy na Toruńskiej, to korek będzie na Kolejowej aż do dworca PKP. Super!
| Zgłoś do usunięcia
~Kolanin 11-06-2013 22:04
do przedsiębiorca Drogi Panie , zabolała prawda? Skoro nie był bym mieszkańcem Koła to skąd miał bym takie informacje dotyczące tego placy , z palca nie są one wyssane. Wystarczyło być na ostatniej Sesji Rady Miejskiej gdzie oczom zebranym ukazał sie kabaret , tak kabaret z tą sprawą. Przedsiębiorcy skadający wniosek na 30 min przed rozpoczęciem rady, 30 min, pytam sie gdzie byliście Panowie wcześniej ?
| Zgłoś do usunięcia
~przedsiębiorca 11-06-2013 20:24
kolanin ? - od razu widac ze to tzw . kolanin który był kolaninem a teraz już nie ma go bo wyprowadził ise do innego miasta , wrócił i chce wprowadzić duży market do Koła , oczywiście na pewno niema z tego tytułu nic / ąz smiech mnie ogarnia jaki łaskawca /, wróc do swojego miasta gdzie teraz mieszkasz i tam rób sobie koło pióra a nas zostaw w spokoju .
| Zgłoś do usunięcia
~Kolak 11-06-2013 16:09
...popieram wypowiedź Hendryka oraz Novi ! a co do naszego kina, które umarło już daaawno śmiercią naturalną, a teraz mówiąc kolokwialnie "zakopują" bardziej zastanowiłbym się kto do tego stanu doprowadził ? i niech nikt nie mówi, że nie ma zainteresowania kinem w Kole, bo jak ma być kiedy go nie ma, przykład: rok temu w Dniu Kobiet 8 marca nie było już miejsc na proponowany program, dzieci ze szkół jeżdżą do Łodzi i Konina na filmy (i niechodzi o 3D) tylko zwykłe cyfrowe, ale przecież to już pewnie byłby eksces mieć w Kole kino... i tak jak wiele innych wymienionych przez innych inwestycji. Na koniec przyda się do tego wszystkiego sentencja, że nawet papier toaletowy wie, że trzeba się rozwijać !!! -;)
| Zgłoś do usunięcia
~:) 11-06-2013 10:45
Radni to dbają o swoje interesy a nie mieszkańców, bo tak ogólnie to radni mieszkańców mają raczej głęboko w d**ie.
| Zgłoś do usunięcia
~Kolanin 11-06-2013 10:30
Nie chce się tu wymądrzać że znam wszystkie inwestycyjne plany miasta, akurat ten problem znam bo mnie zainteresował ten problem. Podkreślę jeszcze raz , na opisywanej Sesji nie miano decydować czy market ( obojętnie jaki) ma powstać , bo to jest juz przesądzone ale miano zadecydować czy pozwoliś na zwiększenie obiektu. Dlaczego nikt nie protestuje przeciw budowaniu marketu w okolicy Dąbskiej i Cegielnianej ? Głośno sie mówi o budowaniu marketach, wykańczaniu lokalnej przedsębiorczości. Ale proszę mi odpowiedzieć dlaczego lokalni przedsiębiorcy zrzeszeni w Kolskiej Izbie Gospodarczej nie zainteresowali się tym terenem tworząc miejsca pracy dla mieszkańców Koła, "nie wpuszczając" tym samym przedsiębiorców spoza miasta? Teraz raptem krzywda się dzieje że ma market powstać , kolejny market. Na przykładzie tej sprawy chciałem tylko pokazać jak lokalni przedsiębiorcy i niektórzy radni dbają o zwykłych mieszkańców miasta.
| Zgłoś do usunięcia
~Mark 11-06-2013 10:24
@~Hendryk Masz zupelna racje we wszystkich swoich komentarzach. Dla mnie jest to glos rozsadku. Pozdrawiam.
| Zgłoś do usunięcia
~Hendryk 11-06-2013 09:54
A może jednak wyższe zarobki??? Pamiętam, kiedy Biedronka po Plusie chciała podkupić pracowników Kauflandu, pracownicy dostali podwyżki. Ludzie trochę znajomości praw ekonomii, każda konkurencja daje pozytywne efekty. Im więcej pracy tym lepsza pensja, bo pracowników do pracy mniej, a doświadczenie się liczy, im więcej marketów, punktów usługowych tym więcej korzyści dla klienta, bo każdy chcąc utrzymać się na rynku będzie zabiegał o klineta. Rynkiem rządzi prawo popytu i podaży. Jeśli biznesmen zaproponuje pracownikowi jakąś pensje, a okaże się, że w tej samej branży płacą więcej, to wówczas nie znajdzie chętnych do pracy. Proste, jak drut.
| Zgłoś do usunięcia
~Beata 11-06-2013 09:43
Kolejne markety = proporcjonalnie więcej stanowisk za najniższe możliwe stawki, najgorsze warunki pracy, wyzysk i zero godnego traktowania pracowników
| Zgłoś do usunięcia
~jaro 11-06-2013 09:23
niech zrobią tam porządny skatepark dla dzieciarni a nie kolejny super ekstra market. Mam wrażenie,ze Kolo składa się wyłącznie w marketów,fryzjerów i lumpeksów.
| Zgłoś do usunięcia
~Hendryk 11-06-2013 01:05
Mam prośbę do ~Kolanina o rozwinięcie tematu. Widzę, że masz jakies informacje o inwestycjach, a ja jestem takich informacji spragniony. Mógłbyś więcej napisać o inwetsycjach, czy dojdą do skutku, gdzie i jeszcze lepiej co? Tego typu tematyka umiera na forach, a lokalne media nie interesuje tematyka nowych inwestycji.
| Zgłoś do usunięcia
~Jacek 10-06-2013 23:41
Wszyscy ci co piszą że przepłacają w Kole i muszą jeżdzić do marketów budowlanych w Koninie mijają sie trochę z prawdą. Castorama czy Nomi rzeczywiście mają dobre ceny ale na to co w promocji !!! (niestety w większości z Chin) reszta rzeczy jest droższa nieraz nawet o kilkaset procent np. podkładki pod śruby w markecie 98pln za kilogram sklep w Kole 12pln. rękawiczki wampirki, taśma dwustronna, taśma pakowa i wiele innych produktów tych samych producentów.
| Zgłoś do usunięcia
~Kolanin 10-06-2013 22:38
Po pierwsze Inwestor ma już pozwolenie na budowe na placu przy rejonie Toruńska i Piaski, zgłosił sie tylko o pozwolenie na zwiększenie zabudowy. Po drugie Omawiany plac był już przeznaczony dla Kolskiej Izby Gospodarczej 8 lat temu, 8 LAT. Pytam si,e co robili Radni i Przedsuiębiorcy przez te 8 lat ? Zbliżają się wybory i niektórzy Radni już otwierają swą kampanię poprzez poruszanie takich tematów aby pokazać że zależy im na mieszkańcach. ALE GDZIE BYLI PRZEZ TE 8 LAT ! Kolscy oburzeni przedsiębiorcy , no tak jak ktoś zawyrzał ceny przez lata to teraz czuje sie pokrzywdzony. DLACZEGO PRZEZ 8 LAT, KOLSKA IZBA NIC NIE ZROBiłA Z TYM PLACEM. TERAZ CHCA WALCZYĆ ???? I na koniec , nikogo nie obchodzi to że w rejonie Dąbskiej i Cegienianej ma powstać też market, bo to za daleko od Kolskich Przedsiębiorców i już ich to nie obchodzi . Redakcji radził bym aby uzupełniła informację na ten temat.
| Zgłoś do usunięcia
~mieszkaniec 10-06-2013 18:34
Walczyli bo musieliby zmniejszyć swoje kosmiczne, wygórowane ceny!! Dużo osób z Koła musi jeździć do Konina bo w Kole nie ma żadnego marketu budowlanego. Ja jestem jak wolnym rynkiem i jak najbardziej popieram budowę w Kole jakiegoś marketu budowlanego.
| Zgłoś do usunięcia
~Hendryk 10-06-2013 17:22
Zgadzam się z Novi. Szlag mnie trafia z tym miastem. Konkurencja jest potrzebna, by finalny odbiorca mógł mieć dobrą cenę i jakość, bo wówczas każdy się stara by pozyskać klienta. W Turku jest pięć razy tylu przedsiębiorców, prowadzących większe i lepsze tego typu biznesy i nie psioczą na Bricomarche i nowobudowany market Mrówka, a w przyszłości jeszcze Nomi i inne. Nie mogę już scierpieć tej zaściankowości naszego miasta. Jak nic trzeba się stąd wynosić, bo moje dzieci ulegną całkowitemu zacofaniu. Przypominam, że nasi radni są zawsze przeciwko czemuś, również byli przeciwko zakładowi pracy, bo garstka ludzi protestowała, że będzie śmiedziało. Wygrali. Tak naprawdę we wszystkim można znaleźć dziurę i protestować. Dopóki będzie się w naszym mieście brało pod uwagę interesy mniejszości, dopóty jego mieszkańcy nie będą świadkami podążania z duchem czasu. NIESTETY !!! Tak bardzo bym chciał, aby w naszym mieście były zakłady pracy, praca dla tych, którzy jej chcą, markety takie jak w innych miastach naszego pokroju i szczęśliwi i wolni ludzie, którzy będą mogli cieszyć się swobodą życia i dostępem do dóbr nawet snobistycznych, nie musząc wyjeżdżać do miast ościennych, by kupować w marketach spożywczych czy budowlanych z prawdziwego zdarzenia, a nie na placach ogrodzonych byle jaką siatką, oferujących tantetne towary po wysokich cenach. ŻAL !!! Nie zazdrośćmy Turkowi, bo tam ludzie nie boją się zmian na lepsze. Sami wybieramy sobie ten los, narzekając na wszystko i rezygnując ze wszystkiego w obawie, że marni i bojący się o własne tyłki przedsiębiorcy zablokują jakąś inwestycję. Prawdziwy przedsiębiorca ryzyka i pracy się nie boi. Każdy by chciał mieć ciepłą i bezpieczną posadkę, tylko wówczas powieje nudą i tandetą.
| Zgłoś do usunięcia
~Novi 10-06-2013 16:58
Jestem za Powinna być konkurencja, a takich i innych sklepów brakuję w Kole ! Czemu mam przepłacać skoro można kupić taniej! Brakuję tu sklepów i rozrywek : budowlanych, moda ubrania, kina 3D, i innych
| Zgłoś do usunięcia
~ppp 10-06-2013 15:43
niech jeszcze deszcz zamienia w banknoty zeby bylo za co kupowac w tych wszystkich marketach
| Zgłoś do usunięcia