sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Dyrektor muzeum kustoszem dyplomowanym

Dyrektor muzeum kustoszem dyplomowanym

09-07-2013 10:26 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,981 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Dyrektor muzeum kustoszem dyplomowanym
Foto:
Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 28 czerwca 2013 roku, po pozytywnym zaopiniowaniu dorobku zawodowego przez specjalną komisję kwalifikacyjną, dr Krzysztof Witkowski dyrektor kolskiego muzeum otrzymał decyzję, iż posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska kustosza dyplomowanego w muzeach.
Kustosz dyplomowany to najwyższy stopień zawodowy w polskim muzealnictwie nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz odpowiedniego dorobku zawodowego, aby otrzymać ten tytuł trzeba posiadać co najmniej stopień doktora nauk humanistycznych w dziedzinie związanej z działalnością muzeum i odpowiedni staż pracy w muzealnictwie.

Jednym z wymogów otrzymania tego tytułu jest posiadanie odpowiednio bogatego dorobku zawodowego i właśnie pozytywne uznanie przez Ministra Kultury tego dorobku jest dla mnie dużym powodem do zadowolenia – powiedział dr Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiego muzeum.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
kolanka 01-04-2015 23:36
Miał Pan za duże kwalifikacje do objęcia stanowiska dyrektora w naszym muzeum. Gratuluję panu tego co pan osiągnął i oby się panu powiodło wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności dla dobra naszego miasta.
| Zgłoś do usunięcia