sim
Artbud
Wiadomości MKS Olimpia Koło Rozmowa z rzecznikiem prasowym Olimpii

Rozmowa z rzecznikiem prasowym Olimpii

08-08-2013 09:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,133 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Rozmowa z rzecznikiem prasowym Olimpii
Foto:
Z liderem Olimpii Jarosławem Kawką rozmawiał Michał Chojnacki
–Panie Jarku. Rozgrywki IV ligi sezonu 2013/2014 zbliżają się milowymi krokami. Proszę powiedzieć naszym czytelnikom jak jest przygotowana drużyna do tych rozgrywek. Podobno kilku zawodników odeszło. Moje pytanie brzmi: dokąd i kto przyszedł w zamian?
–Drużyna przygotowana jest bardzo solidnie do rundy jesiennej sezonu 2013/2014 pomimo odejścia kilku zawodników. Myślę, że jest to drużyna, która spokojnie może zająć 8 miejsce. Z drużyny odeszli : Łukasz Ekiert, Dawid Jóźwiak, Piotr Gronostaj, Artur Bednarczyk, Dawid Wiśniewski. W tym sezonie wzmocnią nas: Łukasz Sikorski, Mariusz Nieznalski, Radosław Urbaniak, Artur Brzuszkiewicz, Marcin Lewandowski i nadal trwają rozmowy z co najmniej 3 zawodnikami.

–Pierwszy mecz gracie na wyjeździe z beniaminkiem Orłem Mroczeń, co pan może powiedzieć o tej drużynie?
–Jest to beniaminek tych rozgrywek i z pewnością pierwszy mecz na wyjeździe w Mroczeniu będzie bardzo ciężki. Jak każdy beniaminek pierwszy mecz w wyższej lidze rozegra bardzo ambitnie , dlatego my musimy być bardzo zdeterminowani i skoncentrowani od pierwszych minut jedziemy do Mroczenia walczyć o komplet punktów.

– Do naszej grupy południowej przybył spadkowicz z III ligi Górni Konin. Zawsze te spotkania pomiędzy odwiecznymi rywalami były bardzo emocjonujące, a wyniki były różne. Czy uważa pan, że w tych rozgrywkach będzie podobnie?
–Oczywiście zapowiada się emocjonujące widowisko, a dla kibiców nie lada gratka.

–Kilku piłkarzy po wyszkoleniu i osiągnięciu wieku seniora, odeszło z klubu do innej drużyny, co pan na to, czy tak powinno być?
–Nic tutaj nie poradzimy zdolni młodzi piłkarze odchodzą do klubów w wyższej ligi co nas bardzo cieszy, natomiast w większości tych chłopaków kończy przygodę z piłką ponieważ odchodzą na studia i tutaj też nie możemy nic zrobić. IV liga to za mało ażeby można tym chłopakom zapewnić przyszłość, a z drugiej strony nie jesteśmy miastem studenckim.

– Dlaczego zrezygnował pan z członka Zarządu?
–Teraz czas poświęcić się dla rodziny, mam dwójkę małych dzieci i wiem że przez Olimpię zaniedbałem kilka ważnych kwestii w domu. Jestem człowiekiem, który jak już się czegoś podejmuje robi wszystko na maxa i wiem, że jak bym został dłużej w Olimpii chciałbym więcej. Myślę, że po tych prawie 8 latach zostawiam po sobie niezły dorobek, a z Olimpią czy w zarządzie czy po za nim zawsze będzie łączyła mnie bardzo duża więź . Tutaj jest tyle pracy, że dla wszystkich wystarczy i równie dobrze można pomagać temu klubowi i nie koniecznie być członkiem zarządu co mam zamiar udowodnić.

– W Zarządzie mamy 4 nowych ludzi, czy ą to ludzie godni zaufania, czy znają się na futbolu?
–Osobiście uważam, że tak. Są to młode bardzo ambitne osoby ściśle powiązane z klubem, które widać, że pałają energią do pracy. W tym wszystkim nie chodzi o to ażeby się znać, ale tutaj trzeba „BARDZO CHCIEĆ”. Tomek Kowalski, Jacek Czaplewski, Piotr Andrzejczak czy Darek Bejm im trzeba przede wszystkim podziękować, że chcieli zostać w zarządzie i poświęcić zaznaczam bardzo dużo swojego czasu, bardzo często kosztem rodziny przez kolejne 3 lata. Są to osoby zaznaczam jako jedyne( ponieważ na ostatnich wyborach więcej chętnych nie było), które w tych ciężkich czasach chcą coś dobrego zrobić dla pozostały ponad 200 osób trenujących w naszym klubie nie czerpiąc z tego tytułu żadnych profitów. Wiem, że dadzą sobie radę i nasz klub zrobi kolejny duży krok do przodu.

–Jak z pańskim zdrowiem, czy będzie pan nadal motorem napędowym Olimpii?
–Póki co nie wznowiłem treningów ponieważ odnowiła mi się kontuzja z czasów Górnika Konin i na razie przechodzę jeszcze rehabilitację, ale tylko dojdę do siebie wracam do gry. Na pewno nie odwiesiłem jeszcze butów na kołku.

–Plany na przyszłość to –
–Są duże i ambitne, a co z tego wyjdzie czas pokaże.

– Dziękuję za rozmowę i życzę Panu jak i pozostałym kolegom dużo zdrowia. Najważniejsze jednak żeby życzenia się spełniały. Do zobaczenia na pierwszym meczu w Kole.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!