sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Kolskie dzieci będą biły rekord!

Kolskie dzieci będą biły rekord!

04-10-2013 10:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,316 | Komentarzy: 0
Kolskie dzieci będą biły rekord!
Foto:
zacisze
16 października będzie wielkim dniem dla wielu placówek edukacyjnych w Polsce, także dla kolskiej Szkoły Podstawowej nr 3. W samo południe uczniowie przystąpią do ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób. Podobno znakomicie tempo uciskania oddaje przebój zespołu Ich Troje „A wszystko to bo ciebie kocham”.
rogram Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wielu szkół podstawowych w Polsce. Dzięki tym placówkom oraz Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę nabywać umiejętności udzielania pierwszej pomocy, tak zrodził się pomysł na ustanowienie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób. Znakomitą okazją do realizacji tego celu jest zbliżający się Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji, a przypadający na 16 października. Będzie to sposobność do pokazania całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się prowadzenie prawidłowych uciśnięć i wdechów - na fantomach przekazanych przez Fundację WOŚP.

Dlatego 16 października w samo południe w podstawówkach odbędą się zajęcia z dziećmi z zakresu pierwszej pomocy, a dokładnie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja będzie trwała nieprzerwanie przez 30 minut, do udziału zaproszeni są także rodzice. Inicjatorzy sugerują, by czynić to w rytm piosenki „Stayin’ Alive” zespołu Bee Gees, która znakomicie oddaje tempo uciskania. Każda placówka otrzyma certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

Uczniowie kolskiej „trójki” mogą się poszczycić zajęciem trzeciego miejsca w ogólnopolskim konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować” w maju 2012 r. Teraz z ochotą przystąpią do kolejnych działań. Zamierzają przybyć do swojej placówki w wyznaczonym dniu pół godziny wcześniej, by na sali gimnastycznej przejść krótkie szkolenie i przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie o godz. 12.00 przystąpić do ustanawiania rekordu. - Myślimy tylko o zmianie piosenki na „A wszystko to bo Ciebie kocham" Ich Troje, która też znakomicie oddaje tempo uciskania – powiedziała wicedyrektor SP3 Grażyna Trocińska. – Na telebimie transmitowana będzie relacja z Warszawy, co pozwoli nam przeprowadzić akcję równocześnie z WOŚP i mieć pogląd na całe wydarzenie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!