sim
Artbud
Wiadomości MKS Olimpia Koło Wywiad z prezesem MKS Olimpia

Wywiad z prezesem MKS Olimpia

23-10-2013 17:08 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,790 | Komentarzy: 5
Jubiler Euro Koło
Wywiad z prezesem MKS Olimpia
Foto:
W związku z ostatnimi zawirowaniami w MKS Olimpia Koło Michał Chojnacki postanowił poznać prawdę u źródła przeprowadzając wywiad z prezesem MKS Olimpia Koło Przemysławem Galiszkiewiczem.
– Ostatnio wokół klubu zrobiło się sporo szumu, co jest tego powodem ? Proszę w wyjaśnienie w kilku zdaniach.
– Proszę pana! Powody były dwa: pierwszy to zawirowania odnośnie roszad trenerskich w klubie co wyjaśniłem w niedawnym oświadczeniu i to jest sprawa zakończona do której nie mam zamiaru wracać. Drugim powodem jest zamknięcie obiektu na mecz z KKS-em Kalisz. Tutaj natomiast cała sytuacja wyglądała następująco: W związku z zamieszkami na stadionach 4 ligowych w Polsce ( sytuacja ŁKS-u Łódź i Polonii Warszawa), policja zaczęła weryfikować obiekty pod względem bezpieczeństwa. Po oględzinach naszego obiektu stwierdzono, że na chwilę obecną nie ma możliwości rozgrywania spotkań ligowych z udziałem kibiców drużyn. Głównym powodem jest brak stałego ogrodzenie wokół obiektu. Po szybkiej interwencji zarządu klubu warunkowo nasz obiekt został dopuszczony do rozgrywania meczów u siebie do końca tej rundy. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy policja dostanie jasny sygnał o możliwości przyjazdu kibiców drużyny gości tak jak było w przypadku drużyny KKS-u Kalisz.

– Ale dlaczego nasz obiekt jest w stanie nie spełniającym wymogów licencyjnych?
–Myślę że to pytanie należałoby skierować do zarządcy tego obiektu czyli MOSiR-u. MKS Olimpia tylko w ostatnim czasie przeprowadziła renowację płyty głównej, naprawiła budki zawodników rezerwowych pomimo, że nie jest to w naszym zakresie obowiązków. W chwili obecnej prowadzone są również rozmowy z włodarzem naszego miasta odnośnie ogrodzenia obiektu przy ul. Sportowej.

– A dlaczego wy jako stowarzyszenie nie pozyskujecie środków zewnętrznych na tego typu inwestycje?
– My jesteśmy jedynie użytkownikiem tego obiektu i nie mamy możliwości prawnej na pozyskanie tego typu dotacji. Przypomnę, że w latach 2012-2013 pozyskaliśmy dotację z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich dzięki której 140 osób było na dwóch obozach sportowych zimowych i letnich, kilkukrotnie na termach w Uniejowie, młodzi zawodnicy doposażeni zostali w sprzęt sportowy: piłki, stroje meczowe, dresy, torby wyjściowe sprzęt treningowy itd. Jesteśmy stowarzyszeniem, które każdego roku stara się o dotacje zewnętrzne.

– Co się dzieje z waszą stroną internetową ?
– Bardzo dobre pytanie Panie Michale. Nasza oficjalna strona klubowa to: www.mksolimpia-kolo.pl i od dwóch tygodni jest w budowie. Już w najbliższym czasie będą zamieszczane na niej aktualne, rzetelne i prawdziwe informacje dotyczące MKS Olimpia Koło.

– Strona nieoficjalna niegdyś tak świetnie prowadzona była przez Pana Marcina Nowackiego?
–Traktowaliśmy tę stronę jako stronę klubową, ale tutaj chcę wyraźnie zaznaczyć do momentu gdzie obok rzetelnych informacji, które przekazywali trenerzy, działacze zaczęły pojawiać się informacje od nowego administratora uderzające w cały klub. Sytuacja taka zaczęła mieć miejsce kiedy to nowy administrator wykupił podstępem dostęp do domeny strony i po tym fakcie zaproponował wynagrodzenie miesięczne za prowadzenie tejże strony. Przypomnę tylko fakt, iż poprzedni administratorzy: Marcin Nowacki, Hubert Powietrzyński czy Julian Miśko robili to społecznie, bezinteresownie, przede wszystkim rzetelnie za co im w tym miejscu serdecznie dziękuję.

– Czy rzeczywiście pozamykał Pan usta trenerom? Nie pozwolił na temat klubu się wypowiadać?
– Panie Michale w odróżnieniu do administratora tej strony nieoficjalnej z którą w żaden sposób się nie integrujemy wszyscy trenerzy pracujący w klubie MKS Olimpia Koło są dorosłymi, wykształconymi i inteligentnymi ludźmi i myślę, że ta odpowiedź powinna Panu wystarczyć i jeszcze jedno nie żyjemy w kraju totalitarnym i klub też nie jest totalitarny.

Jeżeli chodzi o pozostałe sprawy z tych artykułów zajęła się nimi kancelaria adwokacka, która sama zaoferowała bezpłatną opiekę prawną nad klubem.
Korzystając z okazji zapraszam wszystkich sympatyków naszej Olimpii na mecz MKS Olimpia Koło – PKS Racot w sobotę 26.10.2013 o godzinie 13:00.

– Dziękuję za informację i życzę do końca rundy samych wygranych.

Ze sportowym pozdrowieniem
Przemysław Galiszkiewicz
Prezes MKS Olimpia Koło
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
Hubert 27-10-2013 13:46
Admin może tak będziesz wstawiał wszystkie komentarze a nie tylko sprzyjające tobie?
| Zgłoś do usunięcia
Sandro 24-10-2013 17:52
W końcu Klun w którym pełni Pan funkcje Prezesa w zdecydowanej większości finansowany jest z pieniędzy pochodzących od Nas, mieszkańców Koła. Należy Nam sie chyba jakiś szacunek prawda ?
| Zgłoś do usunięcia
Sandro 24-10-2013 17:44
Wydaje mi sie że najlepszym rozwiązaniem było by zwołanie konferencji "na żywo" i zaproszenie wszystkich mediów ( nie tylko ekolo jest w naszym mieście). Wtedy wszyscy zainteresowani mogliby zadawać pytania licząc na odpowiedzi od Zarządu, pytań jest wiele, atmosfera staje sie coraz bardziej cięzka. Powyższy wywiad raczej nic nie wnosi , oprócz delikatnej groźby ze strony Pana Prezesa. Panie Przemysławie rozmawiajmy, odpowiadajmy na pytania, nie zasłaniajmy się Kancelariami.
| Zgłoś do usunięcia
ToJuzJestKoniec!!! 24-10-2013 17:16
Teraz tylko czekamy na oficjalne oświadczenie ze strony admina strony.Teraz kilaka uwag dlaczego artykuł na e-kolo który był wrzucony na e-kolo ze strony Olimpii został skasowany w całości?dlaczego!!!Czyżby pan prezes był bardziej przekonujacy?I moze pan Chojnacki jak przeprowadził wywiad z jedna ze stron to moze by posłuchał i przeprowadził wywiad z drugą stroną i posłuchał co ma do powiedzenia.
| Zgłoś do usunięcia
AntyGala 23-10-2013 17:26
Nie strasz nie strasz b sie ze....sz !!
| Zgłoś do usunięcia