sim
marzena pilarska
Wiadomości Korfball Belgijski sukces naszych Korfballistów

Belgijski sukces naszych Korfballistów

13-11-2013 08:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,709 | Komentarzy: 2
Belgijski sukces naszych Korfballistów
Foto:
zacisze
Daleko od domu spędzili miniony weekend zawodnicy Młodzieżowej Reprezentacji Polski w Korfballu. Gościli mianowicie w belgijskim Dendermonde, gdzie uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów Korfballowych.
W ciągu dwóch dni mieli okazję rozegrania trzech spotkań z czołowymi zespołami świata: Niemcami , Wielką Brytanią i Flandrią (II reprezentacja wicemistrzów świata – Belgii).
Nasi zawodnicy (z których większość stanowią zawodnicy kolskiego Maratończyka) spisali się świetnie. W pierwszym swoim meczu pokonali zespół Wielkiej Brytanii 9 : 6 a w drugim rozbili znacznie wyżej notowany zespół Niemiec 16 : 8. w trzecim meczu musieli uznać wyższość zespołu Belgijskiego, spotkanie zakończyło się wynikiem 12 : 4 dla gospodarzy turnieju.

Swego zadowolenia z postawy zespołu nie krył trener Waldemar Pietrzak - „ Spodziewałem się dobrej postawy swoich zawodników, którzy już we wrześniu świetnie zaprezentowali się na turnieju w słowackiej Prievidzy, ale muszę przyznać, że wyniki spotkań mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Widać efekty naszej już ponad rocznej wspólnej pracy z Jantoniusem Scholtmeijerem. Turniej był świetna okazją by zobaczyć w jakiej formie znajdujemy się na osiem miesięcy przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy”

nasi korfballiści zagrali w następującym składzie: Ilona Goryszewska, Agnieszka Pietrzak, Tamara Siemieniuk, Klaudia Łojewska, Natalia Kucal, Paulina Sarniak, Kacper Nowak, Mateusz Pawłowski, Kamil Musialiński, Igor Pawlak, Artur Smolarkiewicz, Rafał Diadik.

Już w najbliższy weekend reprezentanci Polski spotkają się na swym kolejnym zgrupowaniu w Kole, na którym gościem specjalnym będzie trener pierwszej reprezentacji Holandii Wim Scholtmeijer.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
biegaczka77 14-11-2013 08:17
Gratulacje dla młodych sportowców, w moich czasach nie było takich wyjazdów jak teraz -do Babiaka i PRzedcza jeździliśmy biegać.
| Zgłoś do usunięcia
ela 13-11-2013 14:38
Brawo drużyna i wielkie dzięki dla trenera. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego miasta.
| Zgłoś do usunięcia