sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Kompleks boisk otwarty

Kompleks boisk otwarty

02-05-2010 14:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,501 | Komentarzy: 0
Kompleks boisk otwarty
Foto:
zacisze
Uroczystości związane z oddaniem do użytku mieszkańcom miasta Koła kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” zlokalizowanych na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej odbyło się 1 maja o godzinie 15.00. Imprezie przewodniczyła i ceremonię otwarcia zaprezentowała dyrektor MOSiR Marta Zakrocka przy współudziale prowadzącego imprezę Dariusza Tomczaka.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich m.in.: burmistrz Mieczysław Drożdżewski, wicestarosta Marek Banaszewski, senator Ireneusz Niewiarowski, doradca Wojewody Wielkopolskiego Jacek Ignaczak, dyrektorzy Placówek Oświatowych, ks. proboszcz Józef Wronkiewicz oraz samorządowcy i mieszkańcy Koła.

– Mam nadzieję – mówiła dyr. Marta Zakrocka – że ten oto Orlik stanie się alternatywą dla telewizora i komputera na którym młodzież i dzieci spędzać będą swój wolny czas od nauki i doskonalić swoje umiejętności sportowe.

Oddany do użytku kompleks sportowy składa się z boiska do piłki nożnej i boiska wielofunkcyjnego Wszystkie obiekty wykonane są ze sztucznej nawierzchni (trawa, poliuretan).

– Wszystko zaczęło się w 2008 roku kiedy zaczęliśmy porządkować teren na którym się znajdujemy. Rosły tutaj drzewa, krzaki i inne chaszcze. Wtedy pojawił się program „Orlik 2012”. Zadecydowaliśmy, że tutaj powstanie kompleks boisk. Mimo wielu trudności obiekt udało się pobudować. Przed nami kolejne inwestycje – budowa basenu przy szkole podstawowej nr 5, hala sportowa przy ZSEA, dwa Orliki w Kole, jeden na Kaliskim Przedmieściu, drugi przy Liceum Ogólnokształcącym – powiedział burmistrz.

Przed poświęceniem obiektu pod przewodnictwem ks. proboszcza Józefa Wronkiewicza odmówiono modlitwę w intencji budowniczych tego obiektu oraz tych, co będą na tym obiekcie ćwiczyć i rozgrywać zawody sportowe. Potem przecięto wstęgę o barwach narodowych. Do tej uroczystej chwili zaproszono: burmistrza, wice starostę, dyrektor Zabrocką, senatora Niewiarowskiego, gości z Poznania. W powietrze wypuszczono kilkadziesiąt kolorowych balonów.

Wicestarosta Marek Banaszewski powiedział, ze dzięki dużemu zaangażowaniu takich ludzi jak pani naczelnik Hanna Zywert budowa takich obiektów jest możliwa, za co jej bardzo dziękuję. – Jak obserwuję zawodników Olimpii Koło to wiem, że kluby IV ligowe i te grające w niższych klasach praktycznie by sobie bez nich nie poradziły – mówił starosta – I tutaj chcę podkreślić, że gdy patrzę na piłkarzy Olimpii obojętnie której klasy, to widać kulturę gry. Mam nadzieję, że ten kompleks przyczyni się do dalszego rozwoju piłki nożnej w Olimpii i na tym boisku wyrośnie drugi Tomek Kos – reprezentant Polski.

Miłym akcentem sportowym było wykonywanie rzutów karnych przez zaproszonych gości m.in. przez wójt Grzegorzewa Bożenę Dominiak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Ewę Lewicką, burmistrza Drożdżewskiego, senatora Niewiarowskiego i komendantów służb mundurowych.

Na zakończenie odbył się pokaz brazylijskiej sztuki walki Capoeira oraz występ marionetek działających przy Kolskiej Orkiestrze Dętej OSP.

Imprezą poprzedzającą uroczystość był rodzinny festyn sportowy.
mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!