sim
bricomarche
Wiadomości Na sygnale Uratował psa i stracił zęby

Uratował psa i stracił zęby

04-05-2010 08:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,299 | Komentarzy: 0
Uratował psa i stracił zęby
Foto:
zacisze
Bardzo pracowity majowy weekend mieli kolscy policjanci. Od piątku do poniedziałku na drogach powiatu zatrzymano 16 pijanych kierowców, 6 osób kierowało samochodami i 10 rowerami. Wydarzył się też jeden wypadek oraz 7 drobnych kolizji.
Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w poniedziałek kilka minut po godzinie 21.00. W Babiaku na ul. Zielonej rozpędzony vw golf zjechał na lewe pobocze a następnie uderzył w drzewo. Z relacji 23 letniego kierowcy wynikało, że wracał z kolegą z Babiaka i w pewnym momencie na drogę wyskoczył pies, aby uniknąć zderzenia z nim, odbił gwałtownie w lewo, stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i po kilku metrach uderzył w drzewo. Pasażera samochodu z jego wnętrza musieli uwolnić strażacy, na szczęście 21 letni mieszkaniec gm. Babiak maił tylko złamaną nogę i wybite dwa zęby. Kierowca był trzeźwy i doznał jedynie ogólnych potłuczeń.

W trakcie trzech wolnych dni policjanci zabezpieczali jeszcze 7 miejsc gdzie doszło do drobnych kolizji. Prawdziwą zmorą stali się jednak pijani użytkownicy dróg. Od piątku na drogach powiatu kolskiego mundurowi zatrzymali ich aż 16, za kierownice samochodów wsiadło 6 i 10 kierowało rowerami. 30 kwietnia po południu zatrzymano - 4 (2 kierowców i 2 rowerzystów), 1 maja – 3 (1 kierowcę i 2 rowerzystów), 2 maja – 3 (rowerzyści), 3 maja – 6 (3 kierowców, 3 rowerzystów). Wątpliwymi rekordzistami okazali się: 45 letni kierowca osobowego Hyundaia, który w piątek o 23.30 na drodze w Zalesiu w gm. Przedecz kierował nim z wynikiem 3,25 promila, oraz 56 letni mężczyzna, który 2 maja na drodze w Podkiejszach w gm. Babiak kierował rowerem, w jego przypadku urządzenie kontrolno pomiarowe wykazało 2,65 promila. Wszystkie spraw znajdą swój finał w sądzie.

Apelujemy i ostrzegamy, kierowanie w stanie nietrzeźwości zarówno samochodem jak i rowerem czy motorowerem jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal czuwać będą nad Państwa bezpieczeństwem ale prosimy również o wszelkie sygnały o tego rodzaju przypadkach. Wszyscy powinniśmy dbać o drogi bez pijanych kierowców.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!