sim
Artbud
Wiadomości Na sygnale Debata Społeczna w Drzewcach

Debata Społeczna w Drzewcach

29-11-2013 12:25 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,981 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Debata Społeczna w Drzewcach
Foto:
28 listopada z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Kole w miejscowości Drzewce gm. Olszówka została zorganizowana trzecia w powiecie kolskim Debata Społeczna. Podczas spotkania tematem przewodnim było lokalne bezpieczeństwo oraz współpraca Policji, samorządów i mieszkańców.
W dniu wczorajszym o godz. 11:00 w odnowionej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewcach ponad 120 osób dyskutowało na tematy dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców. Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Wiesław Grzegorczyk na wstępie serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie i przedstawił cel spotkania jakim było poznanie potrzeb, problemów mieszkańców oraz ich spostrzeżeń, propozycji i sugestii pozwalające w przyszłości na jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa w naszym regionie.

W spotkaniu tym uczestniczyli m. in.: Wicestarosta powiatu kolskiego Marek Banaszewski, Burmistrz Miasta i Gminy Dąbie Zbigniew Mielczarek, Wójt Gminy Olszówka Włodzimierz Fraszczyk, Pierwszy Zastępca Komendanta KPP w Kole mł. insp. Grzegorz Baszczyk, Kierownik Posterunku Policji w Dąbiu st. asp. Zbigniew Czerczak, radni gminy Olszówka i Dąbie, uczniowie ze szkół gimnazjalnych w Łubiance i Dąbiu, a także nie mogło zabraknąć mieszkańców okolicznych gmin.

Kierownik Posterunku Policji w Dąbiu zaprezentował multimedialny pokaz w którym ujęta była krótka charakterystyka zagrożeń z jakimi mogą spotkać się mieszkańcy gmin Dąbie i Olszówka. Podczas prezentacji zaprezentowani byli również nowi dzielnicowi wymienionych wcześniej gmin oraz zapoznano zgromadzonych z efektywnością Posterunku Policji w Dąbiu dotyczącej wykrywalności szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw i wykroczeń.

Następnym, najważniejszym punktem obrad były pytania zebranych gości, sugestie oraz własne spostrzeżenia mieszkańców na temat bezpieczeństwa w regionie. Pojawiły się pytania m. in. dotyczące uprawnień pieszych, lokalnych inwestycji drogowych, zgłaszania interwencji na telefony alarmowe, aktów wandalizmu w regionie, działań policji na zagrożenia i represjonowanie osób popełniających wykroczenia oraz pytania dotyczące współpracy samorządów na szczeblu gmina – powiat – województwo. Komendant mł. insp. Wiesław Grzegorczyk poruszył również temat współpracy na linii policjant-obywatel oraz problem narkotyków. Zapewnił również zgromadzonych, że żadne zgłaszane problemy i propozycje ich rozwiązania ze strony Policji nie pozostaną bez odpowiedzi.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych Debatach Społecznych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Kole:
- 03 grudnia o godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie przy ul. Kościelnej.
- 06 grudnia o godz. 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Babiaku przy ul. Poznańskiej.

KPP KOŁO

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!