sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Malując pomagają innym

Malując pomagają innym

18-12-2013 08:06 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,656 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
Malując  pomagają  innym
Foto:
zacisze
W dniu 12.12.2013 w godzinach 8.00 – 19.30 na antenie Polskiego Radia Program Pierwszy odbyła się licytacja 20 prac plastycznych laureatów konkursu „Choinki Jedynki – konkurs z magią świąt w tle”. Spośród 8000 prac profesjonalne jury wyłoniło 20 najlepszych, w tym tę wykonaną przez Adriana Wojciechowskiego, wychowanka Internatu SOSW w Kole.
Adrian, podobnie jak pozostali laureaci konkursu, w przeddzień licytacji udzielił krótkiego wywiadu radiowej „Jedynce”. Największe emocje towarzyszyły mu jednak w dniu licytacji. Od jej początku praca Adriana utrzymywała się w cenowej czołówce i w efekcie została sprzedana za rekordową sumę 4800 zł. Dla Adriana i jego kolegów z internatu najbardziej emocjonująca była końcówka aukcji, w której o jego pracę na antenie radiowej „Jedynki” dzielnie i z zachowaniem zasad fair play walczyła dwójka licytujących.

To nie koniec pozytywnych emocji – tak naprawdę liczył się cel aukcji. Środki finansowe zgromadzone podczas licytacji zostaną przekazane na rzecz Fundacji „Mimo Wszystko” prowadzonej przez Annę Dymną i dla Stowarzyszenia Debra „Kruchy Dotyk”.

- To nie pierwszy raz, gdy dzieci z koła plastycznego malując, pomagają innym. Adrian dołączył do grona dwójki laureatów konkursu „Choinki Jedynki” z poprzednich lat – powiedziała Krystyna Wasilewska prowadząca w Internacie SOSW koło plastyczne.

Prace plastyczne laureatów konkursu można oglądać na stronie internetowej www.polskieradio.pl/Choinki-Jedynki‎.

http://www.polskieradio.pl/7/564/Galeria/986369/9
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!