sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Okradali kolski market

Okradali kolski market

07-05-2010 08:01 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,704 | Komentarzy: 0
Okradali kolski market
Foto:
zacisze
Wczoraj po południu w ręce policjantów trafiło dwóch mieszkańców Włocławka. Mężczyźni zostali zatrzymani przez ochronę jednego z marketów na kradzieży art. chemicznych. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, także że to nie pierwsze tego rodzaju przestępstwo na ich koncie.
Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani po południu przez ochronę jednego z kolskich marketów. Ich przestępcza działalność została nagrana na sklepowym monitoringu. Godnym zaznaczenia pozostaje fakt, że sklepy między sobą wymieniają się informacjami o nieuczciwych klientach. W tym przypadku monitoring zarejestrował ich złodziejskie wyczyny w innym sklepie a dzięki wymianie informacji rozpoznano ich w następnym, który chcieli obrobić.

Kiedy złodzieje zostali przekazani policjantom i trafili do komendy okazało się, że do Koła przyjechali przed południem, osobowym mercedesem pożyczonym od rodziców jednego z zatrzymanych. Cel wizyty w naszym mieście był od początku jasny – kradzieże sklepowe. Kryminalni ustalili, że zanim zostali zatrzymani złożyli wizyty w czterech różnych placówkach. Ukradli towary z 3 sklepów spożywczych oraz 1 chemicznego. Wszystkie skradzione towary policjanci znaleźli podczas przeszukania, były ukryte w reklamówkach za siedzeniami mercedesa, którym przyjechali.

Łącznie policjanci odzyskali ponad 45 różnego rodzaju przedmiotów, głównie kosmetyków za kwotę ok. 800 zł. Zatrzymani mają 20 i 21 lat, są bezrobotnymi mieszkańcami Włocławka. Z policyjnych ustaleń wynika, że byli już wcześniej notowani za takie same przestępstwa. Tym razem ich sprawa znajdzie finał w kolskim sądzie, za kradzież grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!