sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Jaki sprzęt otrzymał kolski szpital od WOŚP

Jaki sprzęt otrzymał kolski szpital od WOŚP

11-01-2014 13:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,041 | Komentarzy: 5
Jubiler Euro Koło
Jaki sprzęt otrzymał kolski szpital od WOŚP
Foto:
Z roku na rok, z finału na finał rośnie liczba osób, które negują a wręcz oczerniają fundację Jurka Owsiaka o złe wydawanie pieniędzy uzbieranych podczas kwestowania. My chcielibyśmy pokazać, że i nasz szpital otrzymał sprzęt o dużej wartości.
Ze wszystkich kolskich oddziałów najwięcej otrzymał oddział dziecięcy. Sprzęt, który został przekazany ma wartość 218 124,55 złotych. Na Lekarze otrzymali m.in. Glukometr , Ciśnieniomierz , Pulsoksymetr , Monitor nieinwazyjny , Ssak elektryczny oraz Aparat USG.

Do oddziału noworodkowego przekazano przez 21 lat działania fundacji sprzęt o wartości: 47 142,11 złotych. Tutaj trafiło nieco więcej sprzętu:
Infuzyjna pompa strzykawkowa, Stanowisko do resuscytacji, Urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych, Pulsoksymetr, Wkładki uszne, Końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu, Resuscytator noworodkowy, Urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD oraz Terminal do przesyłania danych.

Jest jeszcze jedno miejsce w kolskim szpitalu, które otrzymało wsparcie WOŚPu. Jest to Dział Pomocy Doraźnej, gdzie trafił sprzęt:
Laryngoskop z kompletem łyżek, Deska ortopedyczna -2szt, Unieruchomienie głowy - 2 szt. Nosze - 1 szt. Unieruchomienie pediatryczne - 2szt., Resuscytator mechaniczny i Ssak Twin Pump
2 zestawy kołnierzy ortopedycznych z torbą, Unieruchomienie pediatryczne-2szt.,Deska ortopedyczna- 2 szt, Uniwersalne unieruchomienie głowy - 2 szt. Kołnierz ortopedyczny - 2 szt. Noszepodbierające - 2 szt. Resuscytator silikonowy z akumulatorem tlenu, przystawką PEEP i maskami oraz Ssak. Wszystko to o wartości 14 482,55zł.

Tego roczny finał odbywa się pod hasłem "NA RATUNEK" a uzbierana kwota pozwoli zakupić sprzęt do ratownictwa medycznego dzieci oraz na pomoc seniorom.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
Ala 11-02-2015 17:10
Dobrze by było przy tym przekazanym sprzęcie podać jego cenę. Coś mi się wydaje , że to są groszowe sprawy.
| Zgłoś do usunięcia
assasan 13-01-2014 17:12
A ja sie się cieszę, że jest taki Owsiak... natomiast dodatkowo zafundowalabym kurs dla naszych lekarzyz z etyki, wraźliwosci i cierpliwości. Dla naszych salowych kurs z serdeczości, delikatności, usmiechu. Dla pielęgniarek z oddania pacjetom, umiejętności rozmowy jak również ze zrozumienia cierpienia. Wszystkie kursy powinny być zalicone na 6, jeśli nie to tyle jest innej pracy w którym na pewno lepiej by się czuli.
| Zgłoś do usunięcia
pomocna 12-01-2014 23:35
Tak jak ktoś pomaga to nie ma jak go oczerniać. Bo taki jest nasz poroniny kraj. JAk toś robi coś dobrego to zaraz złodziej. Ogarnijcie się! Zamiast się cieszyć to narzekacie. Nie daj BOże, ale może być tak że te sprzęty i nam lub naszym dzieciom uratują życie. Ps: Wiecie że wielokrotnie sprawdzano jak WOŚP pod względem nieprawidłowości? I NIGDY NIC NIE WYKRYTO WIĘC CIESZCIE SIĘ ZAMIAST WŚCIEKAĆ.
| Zgłoś do usunięcia
jerka 12-01-2014 16:39
i moze pokazecie ile ze swoich pieniedzy wydaje owsiak rzeczywiscie na pomoc? Moze porownajcie to z Caritasem?
| Zgłoś do usunięcia
jurek 11-01-2014 23:32
może dla porównania podacie również ile w powiecie kolskim zebrano funduszy w ciągu tych 22 lat na orkiestrę Owsiaka. Wtedy można będzie ocenić na ile ten interes dla naszej społeczności jest opłacalny ?
| Zgłoś do usunięcia