sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Tablice mobilne w SP3

Tablice mobilne w SP3

17-01-2014 08:38 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,703 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Tablice mobilne w SP3
Foto:
Na pamiątkę Jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, dyrekcja zakupiła 3 sztuki mobilnych tablic interaktywnych za środki finansowe ofiarowane przez sponsorów. Są małe, lekkie i proste w obsłudze, dzięki czemu dają nauczycielom więcej możliwości uatrakcyjnienia zajęć lekcyjnych, niż inne posiadane przez placówkę narzędzia. Właśnie cała kadra pedagogiczna „trójki” odbywała szkolenie z ich obsługi i umiejętności wykorzystania.
Posiadaniem mobilnych tablic interaktywnych nie może się jeszcze pochwalić każda szkoła, choć zapewne większość ma w planach ich zakup. Sprzęt ten pozwala, dzięki współpracy z komputerem i projektorem, przekształcać niemalże każdą płaską powierzchnię w ekran dotykowy, sterowany za pomocą specjalnego wskaźnika lub pióra elektronicznego. Najważniejszą jego cechą jest jednak pełna interakcja z użytkownikiem. Osoba prezentująca może obsługiwać za pomocą wskaźnika dowolny program uruchomiony w komputerze. Na każdym wyświetlonym na tablicy obrazie lub tekście istnieje możliwość pisania, zaznaczania i podkreślania. Naniesione notatki można zapisać, rozesłać pocztą elektroniczną oraz wydrukować. Po złożeniu całość mieści się w niewielkim etui, które można dowolnie przenosić z kasy do klasy.

- Nie ma potrzeby, aby wyposażać każdą salę w ciężką, stacjonarną tablicę interaktywną – przyznała wicedyrektor Grażyna Trocińska. - Niewielkie wymiary, prostota instalacji oraz łatwość używania tablic mobilnych sprawiają, że znakomicie sprawdzają się w placówkach oświatowych. Można przenosić je do różnych sal lekcyjnych, co pozwala na oszczędności w budżecie szkoły, a przede wszystkim uniezależnia nauczycieli od dostępności pracowni, w której zainstalowana jest stacjonarna tablica interaktywna. Zdecydowaliśmy się na taki krok ze względu na potrzebę innowacyjnego narzędzia prezentacyjnego oraz aby zwiększyć atrakcyjność prowadzonych zajęć. Urządzenie to zapewni uczniom lepsze wykorzystanie programów multimedialnych, materiałów dydaktycznych i Internetu – wyjaśniła wicedyrektor. Przyznała przy tym, że placówka nie zamierza odchodzić od tradycyjnych metod nauczania, zielonej tablicy i kredy ani eksperymentów, w sensie doświadczeń dotykowych, bowiem nie wszystko można zrozumieć poprzez wirtualne pokazy. Jednocześnie szkoła jest otwarta na innowacje i nowoczesne urządzenia edukacyjne, stąd decyzja o zakupie tablic mobilnych. By w pełni wykorzystać ich zalety, nauczyciele odbyli szkolenia z obsługi i możliwości tego narzędzia.

UM KOLO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Marcin 20-01-2014 11:02
tak trzymać trójka
| Zgłoś do usunięcia