sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło APEL O ODŚNIEŻANIE CHODNIKÓW !

APEL O ODŚNIEŻANIE CHODNIKÓW !

13-01-2010 14:09 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,029 | Komentarzy: 0
APEL O ODŚNIEŻANIE CHODNIKÓW !
Foto:
zacisze
Przypominamy wszystkim właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości o obowiązku odśnieżania chodników przylegających do ich posesji, zgodnie z art. 5, ust. 1, pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku (Dz. U. z 2008 r. Nr 5 poz. 236).
Niestety stan nawierzchni chodników w wielu miejscach wskazuje na nierealizowanie tej ustawowej powinności. Efektem tego są zalegające zaspy śniegu, co powoduje znaczne utrudnienia dla pieszych oraz stwarza niebezpieczeństwo wystąpienia wypadków. Ponadto stałe opady śniegu powodują, iż odśnieżony chodnik po kilkudziesięciu minutach jest ponownie zasypany. W okresie zimowym sytuacja na drogach – zwłaszcza w okresie nasilonych opadów śniegu – jest bardzo trudna i wymaga pełnego zaangażowania i odpowiedzialności nie tylko służb powołanych do utrzymania ruchu drogowego. Dlatego prosimy o właściwe utrzymanie stanu chodników w okresie zimowym oraz bieżące usuwanie śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Jak bezpieczne są nasze drogi i chodniki w dużej mierze zależy od nas samych.

Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy spełniają swoje obowiązki w zakresie uprzątnięcia błota, śniegu i lodu z części nieruchomości służących do użytku publicznego – chodników, podwórzy, przejść, schodów, wjazdów do posesji, bram, dróg wewnętrznych.

Urząd Miejski w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!