sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło 65. rocznica zakończenia II wojny światowej

65. rocznica zakończenia II wojny światowej

10-05-2010 14:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,535 | Komentarzy: 2
65. rocznica zakończenia II wojny światowej
Foto:
zacisze
W 65. rocznicę zakończenia II wojny światowej na cmentarzu wojennym przy ulicy Poległych w Kole, na grobach żołnierzy radzieckich i lotników polskich władze powiatu i miasta złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze.
Wśród oddających hołd poległym znaleźli się również: młodzież szkolna, kombatanci, Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą oraz partie polityczne.

Cmentarz żołnierzy radzieckich powstał zaraz po wojnie. W zbiorowych mogiłach spoczywa 132 żołnierzy radzieckich, głównie bezimiennych, którzy polegli w walce z niemieckim okupantem o wyzwolenie Koła.
mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~gigi 16-05-2010 10:10
czemu zakończenie wojny świetowano 9tego maja? przecież wojna zakończyła się 8mego? nic z tego nie rozumiem... a Ty koleszko przeczytaj sobie w różnych źródłach historycznych jak rosjanie ,,oswobadzali`` Koło i inne miasta. Będziesz miał jasność.
| Zgłoś do usunięcia
~ZZ 10-05-2010 19:07
Szkoda tylko, że przez 20 lat nikt się nie interesował tym cmentarzem. Od 1990 r. wmawiają nam, że Ci żołnierze, którzy zginęli o Koło to okupanci... Potrzeba było śmierci Prezydenta, żeby ktoś zauważył, że im (Rosjanom) też należy się szacunek. Zastanawiam się tylko na jak długo? - rok? 10 lat? 20? - przecież niedługo znów wszystko, co ze Wschodu będzie złe... Ech... Cieszę się jednak, że wczoraj, jak byłem na tym cmentarzu (o godzinie 19.00) było tam pełno zniczy, goździk na każdym nagrobku i rodziny z dziećmi. Mam 18 lat.
| Zgłoś do usunięcia