sim

Wiadomości Kultura i rozrywka Spotkaniem z legionistą w Muzeum

Spotkaniem z legionistą w Muzeum

05-02-2014 07:30 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,304 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Spotkaniem z legionistą w Muzeum
Foto:
Spotkaniem z rzymskim legionistą rozpoczęły się ferie w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych. Placówka przygotowała dla uczestników bogaty, bo różnorodny program spotkań z siedzibie oraz w terenie.
Tak się złożyło, że w muzeum trwa wystawa zatytułowana „Legiony rzymskie”, którą stanowi ekwipunek użyczony przez członków Stowarzyszenia Legion X Gemina Equites, grupy rekonstruującej historię. Stąd pomysł, by w otoczeniu tej ciekawej ekspozycji przeprowadzić tematyczne zajęcia i unaocznić ważny rozdział dziejów antycznych. - Podobnych akcji edukacyjnych stowarzyszenie prowadzi wiele, są to wykłady dla młodzieży, spotkania w szkołach – powiedział prezes organizacji, prowadzący spotkanie z młodzieżą, Krzysztof Mazurkiewicz. – W całym kraju prowadzimy około 200 lekcji w roku, dotyczą one czasów rzymskich oraz starożytności. Osobiście cieszy mnie, że mogę czegoś nauczyć kolskie dzieci, choć już wcześniej indywidualnie odwiedzałem szkoły z naszego terenu.

Młodzi goście placówki byli zachwyceni, gdy dano im do rąk miecze i pozwolono potrzymać tarcze. W otoczeniu żołnierskiego ekwipunku chętnie poznawali zasady walki i etos legionisty. Słuchali historycznych opowieści o męstwie i zwycięstwach. Uczyli się legionowych okrzyków. Zapewne inicjatywy jak ta dają półkolonistom szansę na przyswojenie nowej wiedzy, a może staną się przyczynkiem do odkrycia pasji i dalszych, już samodzielnych studiów i poszukiwań?

UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Rzymianin 05-02-2014 13:29
Wybory się zbliżają więc osoby , które noszą zbroję, a głowy w hełmach - tak wygląda wg wielu jakby miały zakute łby się uaktywniają.
| Zgłoś do usunięcia