sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Nie śpijcie, kiedy.... Wiosna! [F]

Nie śpijcie, kiedy.... Wiosna! [F]

24-03-2014 08:30 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,869 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Nie śpijcie, kiedy.... Wiosna! [F]
Foto:
Zapukała do drzwi jak zawsze ... radosna, rozszczebiotana dziecięcymi głosami. było ją słychać i widać , jako że przygotowane na tę szczególną okoliczność stroje przedszkolaków mieniły się soczystymi zieleniami i rozświetlonymi żółciami, które w oczywisty sposób kojarzą sią z wiosną . Wychowankom PM 5 nie zrobił wielkiej różnicy fakt , że zima zdążyła chyłkiem spakować walizki już w czwartek po południu, i że wiosna od teraz przychodzić będzie o jeden dzień wcześniej. Dla nich , a także jak można przypuszczać dla wszystkich innych darzących tę porę roku szczególnym sentymentem najważniejsze było , że wiosna wreszcie jest.
W czasie spotkania wszystkich grup wiekowych przedszkolaki kolejną porę roku powitały tak, jak mogły najlepiej tj. przygotowując różnorodne prezentacje o tematyce wiosennej. Poprowadziła je pani Beata Rybicka w towarzystwie Małej Wiosenki , a gospodarzami były trzylatki. Maluszki piosenką "Uciekaj zimo!" przepędziły śnieg i mróz , a potem pochowały rękawiczki i czapki do szafy.

Czterolatki w roli "Marcowych żab" i boćków śpiewająco opowiadały o tym , że wiosna na polach sadzi krokusy , boćki klekoczą , a żaby się cieszą, że marzec wszystko pomieszał, jak to w marcu bywa. Z grupą mieszaną cztero i pięciolatków przyszła na spotkanie "Wiosna w błękitnej sukience" niosąc naręcza kwiatów, a towarzyszące jej dzieci zaopatrzone w gaiki pełne bibułkowych wstążek rozweseliły salę przedszkolną kolorami. Pięciolatki zaprezentowały się w krótkiej wierszowanej scence " Witaj wiosno!" , a piosenką "uważaj na drzewko!" przypomniały kolegom z pozostałych grup o konieczności poszanowania przyrody. Energetyczna , melodyjna piosenka "Nie śpijcie kiedy wiosna!" z zimowego snu zbudziła wszystkich , a zadbały o to sześciolatki z dwóch zaprzyjaźnionych grup.

Po takim powitaniu , żaden przedszkolak z PM 5 nie miał już wątpliwości, że wiosna jest, i przynajmniej przez czas jakiś cieszyć będzie swoją urodą i sił dodawać. A że małe dzieci lubią działać, tak też zaraz po spotkaniu wyruszyły z przedszkola, by tą radosną nowiną podzielić się z mieszkańcami najbliższej okolicy. Czyniąc małe zamieszanie, przedszkolny korowód skupiał na sobie uwagę przechodniów i mieszkańców osiedla. Przedszkolaki to uwielbiają! Mają przecież wyostrzony zmysł .... udziału. Chcą uczestniczyć we wszystkich ważnych wydarzeniach, lubią podejmować różne rodzaje aktywności i uczyć się poprzez zabawę. A poznawanie zarówno dawnych jak i tych nadal kultywowanych tradycji , obrzędów , zwyczajów to przecież część dziedzictwa kulturowego i jednocześnie jeszcze jedna dobra okazja do zabawy, nauki , nawiązywania relacji społecznych, okazja której przedszkolaki z pewnością nie mogły przegapić.

Wszechobecny obiektyw aparatu fotograficznego również nie przeoczył takiej okazji i zarejestrował jak było ...a było rzecz jasna bardzo wiosennie.

Wszystkim przyjaciołom PM 5 w Kole i nie tylko , życzymy w imieniu wychowanków, nauczycieli, personelu pomocniczego i dyrekcji placówki wiosny w sercu i wielu przyjemności. Dziękujemy przy tej okazji rodzicom, za sprawą których przedszkolaki w pierwszym dniu wiosny tak pięknie zakwitły zielenią .

oprac. i foto R. Zamelska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!