sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Jerzy Jakubowski w tarapatach? [VIDEO]

Jerzy Jakubowski w tarapatach? [VIDEO]

15-04-2014 17:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 16,802 | Komentarzy: 9
Tomasz Nowak
Jerzy Jakubowski w tarapatach? [VIDEO]
Foto:
zacisze
Z ujawnieniem tej sprawy czekaliśmy, aż ustalonych będzie więcej jej faktów. To dość zawiły i nieoczywisty problem przed jakim stanęła rada miasta oraz jej przewodnicząca podczas ostatniej sesji. O co chodzi? O tym w dalszej części artykułu.
Sprawa dotyczy charyzmatycznego radnego Jerzego Jakubowskiego, który podejrzewany jest o złamanie prawa, do czego sam się nie przyznaje.

W ostatnim punkcje ostatniej sesji przewodnicząca sesji rady miasta - Urszula Pękacz odczytała radnym list od mieszkanki, który nadesłany został na adres biura rady. W liście tym znalazł się wniosek o ukaranie radnego Jakubowskiego za swoje działania. Jak usłyszeliśmy nadawczyni listu opisała działalność naszego bohatera jako taką, która obraża ją jak i burmistrza Koła.

Co takiego robił radny? Według mieszkanki, Jerzy Jakubowski wrzucał do skrzynek pocztowych coś na wzór ulotki wyborczej, która zawierała zdjęcie przedstawiającego radnego oraz autorkę listu. Jak napisała : "Oświadczam, że radny Jerzy Jakubowski rozpowszechnia moją fotografię bez mojej zgody bo o taką nie występował.". Zdjęcie to tylko część zarzutów. Na odwrocie owej "ulotki" znajdowały się nazwiska wielu kolan wraz z ich adresami i podpisami.

Autorka listu poruszyła również temat, który nagłośniliśmy na łamach naszego portalu. (zobacz artykuł) Chodzi o słynne primaaprilis'owe żarty radnego wobec kolegów z rady powiatu. Radny wtedy wpadł na pomysł podobnych ulotek, lecz tutaj nazwał się wprost "Burmistrzem Kaliskiego Przedmieścia". Samozwańcze określenie stało się tematem kolejnego wniosku autorki listu, która napisała tak: "Zbulwersowało mnie przedstawianie się radnego jako burmistrza Kaliskiego Przedmieścia. Mówienie, że jest to żart primaaprilisowy, jest poniżej godności radnego."

W ostatniej części listu mieszkanki znalazła się prośba do rady o podjęcie działań wobec bezprawnemu rozpowszechnianiu danych osobowych mieszkańców, którzy nie wyrazili na to zgody. Wnioskowała, aby radny Jakubowski wystosował oficjalne przeprosiny na łamach strony internetowej urzędu a w ramach rekompensaty za rozpowszechnianie bezprawne zdjęcia z jej wizerunkiem - wpłaty 1000 złotych na rzecz kolskiego związku osób niewidomych.

Po odczytaniu listu przez przewodniczącą głos zabrał sam zainteresowany (materiał video poniżej), jednak jego wyjaśnienia nijak się miały do treści zarzutów stawianych w liście, były jakby dotyczące zupełnie innego tematu.

Inni radni byli co najmniej zdziwieni tym co usłyszeli i nie bardzo wiedzieli jak się do tego ustosunkować.

Czy zrobił to Jakubowski, czy jednak ktoś chciał podrzucić mu przysłowiową "świnię"? o tym dowiemy się z pewnością niebawem.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video:


Video: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (9)
Mirka 17-04-2014 23:44
Do Kolanki. Przeczytaj dokładnie artykuł to ci się wiele wyjaśni. Uważam, że ktoś musiał się podpisać skoro poruszono ten temat na radzie, anonimu chyba by nie rozpatrywano.Ja bym nie chciała żeby moje zdjęcie czy jakieś dane osobowe a tym bardziej mój podpis były wykorzystywane bez mojej zgody.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka 16-04-2014 17:43
To jakiś dowcipniś/sia napisał/a ten list. A czy podpisał/a się?...Moim zdaniem ktoś na kogoś chce zrzucić winę i to niekoniecznie ze związku niewidomych.Może akurat na nich ten czy ta chce zwalić winę aby o siebie odrzucić podejrzenia. Jeśli to anonim wyrzućcie go do kosza...Jeśli podpisany imieniem i nazwiskiem to zaproście te osobę na spotkanie rady celem wyjaśnienia..Mozę am racje? Może nie? Osobiście Pan Jakubowski tez kiedyś mi podpadł..uu jak mocno no, ale żeby aż tak na Niego napadać? Jest jaki jest...Co poradzić. Ma swoje zalety ma i wady.
| Zgłoś do usunięcia
ewa 16-04-2014 15:21
Niki - podpisz się prawdziwym nazwiskiem. Wydaje mi się, że czyhasz na jego miejsce. Marzyło by mi się, żeby pozostali radni mieli tylko takie przewinienia. Niektórzy widzą tylko czubek własnego nosa.
| Zgłoś do usunięcia
józef 16-04-2014 11:41
Wybierany już kilka kadencji ,To nie p.Jakubowski ma niepokoleji w glowie ,czy z wyborcami wszystko OK
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 16-04-2014 10:37
Moze zasiegnalby konsultacji lekarskiej? Mieszka w koncu blisko szpitala.
| Zgłoś do usunięcia
alek 15-04-2014 21:36
Super radny! nawet czytać się nie nauczył
| Zgłoś do usunięcia
as 15-04-2014 20:58
Odnoszę wrażenie, że nagrania dokonano w "Dziekance" - dzielnicy Gniezna. Jeżeli się mylę , to z góry przepraszam. Pozostaję chyba w nastroju pryma-aprylisowego żartu radnego Jerzego J.
| Zgłoś do usunięcia
iza 15-04-2014 20:48
Panu Jakubowskiemu już dziękujemy, czas ustąpić
| Zgłoś do usunięcia
Niki 15-04-2014 19:12
I wyszło to co pisałem w tym artykule o primaaprilis. Jest Pan zacofany, za stary na radnego. Nie wie Pan do końca co się dzieje. Za taką sprawę Jakubowski powinien płacić ogromną karę oraz nie powinien startować na radnego w nadchodzących wyborach. Za to co zrobił powinien mieć zakaz startowania na radnego. I apel do Jakubowskiego: Niech Pan już odpoczywa, nie nadaje się Pan już na radnego, tyle lat Pan wmawiał prosto w oczy ludziom swoje oszustwa o rozwoju Kalskiego Przedmieścia. Niech Pan przestanie chodzić po domach przed wyborami, aby "zebrać" głosy. Niech Pan da szanse ludziom młodym, otwartym i znającym dzisiejszą rzeczywistość. Z tego artykułu się dowiedziałem, że ma Pan dostęp do Internetu (Wow!) i mam nadzieję, że Pan to przeczyta i niech się Pan zastanowi i otworzy oczy.
| Zgłoś do usunięcia