sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Policjanci odwiedzili uczniów

Policjanci odwiedzili uczniów

30-04-2014 08:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,865 | Komentarzy: 0
Policjanci odwiedzili uczniów
Foto:
zacisze
W dniu wczorajszym funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole odwiedzili Szkołę Podstawową w Grzegorzewie. Ideą spotkania stróżów prawa z uczniami było uświadomienie wśród młodzieży szkolnej zgubnego wpływu narkotyków na życie młodego człowieka.
28 kwietnia policjanci Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii kolskiej jednostki spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Grzegorzewie. Podczas spotkania funkcjonariusze przedstawili młodym słuchaczom rodzaje uzależnień z jakimi mogą się spotkać w życiu. Mundurowi omówili także najczęstsze przyczyny i konsekwencje zażywania narkotyków, odpowiedzialność karną nieletnich za przestępstwa narkotykowe oraz proces demoralizacji wśród młodzieży. W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 uczniów, którzy nie tylko odpowiadali na pytania policjantów, ale także chętnie dzielili się własnymi spostrzeżeniami.

Poprzez profilaktykę w szkołach i przybliżeniu uczniom negatywnych rezultatów jakie niesie za sobą uzależnienie od środków odurzających lub alkoholu możemy kształtować właściwą postawę społeczną dorastającego człowieka. Dziękujemy Pedagogom SP w Grzegorzewie za pomoc w zrealizowaniu spotkania.

KPP KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!