sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Skwer przy ulicy Włocławskiej zalany

Skwer przy ulicy Włocławskiej zalany

17-05-2010 13:57 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,112 | Komentarzy: 7
Skwer przy ulicy Włocławskiej zalany
Foto:
zacisze
Kilkunastogodzinne intensywne opady deszczu, które w nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 maja) nadciągnęły nad Koło, powodują coraz większe szkody. Poza zalanymi i zniszczonymi uprawami na ogródkach działkowych i przydomowych, także studzienki nie nadążają z pobieraniem wody.
Zalaniu uległ skwer przy skrzyżowaniu ulicy Włocławskiej z alejami Jana Pawła II. Obecnie, miejscami, stoi tam do kilkunastu centymetrów wody. Prawdopodobną przyczyną jest nieudrożniony lub posiadający zbyt niską przepustowość kanał przebiegający krańcem placu. Ów kanał, to rów wyprowadzający wodę deszczową z pól znad lasu w Mikołajówku, pod osiedlem Nagórna oraz Przedmieście Warszawskie do nadwarciańskich łąk przy ul. Wiejskiej.
Około godziny 13.00 na miejscu wylania pojawiły się pracownicy Służby Drogowej, którzy zabezpieczają kanał przed ewentualnym kolejnym wylaniem, co mogło by spowodować podmycie piwnic w sąsiednim bloku lub nawet utrudnienia w ruchu drogowym.
Prognozy na najbliższe godziny przewidują słabsze, niż dotychczas, opady deszczu.

Marcin Nowacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (7)
~poinformowany 19-05-2010 11:57
Nie nie każdy! Taki miedzy blokami, gdzie nie ma zieleni, ławek itp nie będzie już skwerem. Ale zresztą o czym my mówimy? A co do daty wojny to nie mam pojęcia do czego to odnieść...
| Zgłoś do usunięcia
~gigi 19-05-2010 11:31
Geniuszem trzeba być żeby mylnie podać publicznie datę zakończenia wojny. Plac zabaw skwerem może nazwać każdy...
| Zgłoś do usunięcia
~poinformowany 19-05-2010 11:17
Zgodnie z definicją bardzo popularnej zresztą ostatnio ;) "WIKIPEDII" skwer "jest terenem zieleni z trawnikami (...), krzewami oraz drzewami, a niekiedy znajdują się tam fontanny, alejki, ławki i inny sprzęt rekreacyjny" (np plac zabaw). Więc nie trzeba być wielkim geniuszem, żeby tak to miejsce nazywać.
| Zgłoś do usunięcia
~gigi 19-05-2010 10:48
od kiedy na każdy plac zabaw mówi się ,,SKWER``? Kto to wymyślił? zaraz się okaże, że mamy więcej SKWERÓW od Wrocławia! Jeszcze troche na wyspę bedą mówić Bronx, na park 600lecia Centralpark a na Kolejową Manhattan. :)
| Zgłoś do usunięcia
~Katarzyna 19-05-2010 10:06
Chodzę często na plac zabaw, obecnie zalany i nie mogłam się zawsze nadziwić dlaczego taka "rzeczka" przepływa prze niemal centrum miasta. Stale zanieczyszczona śmieciami i do tego taka odkryta. Nie pojmuję dlaczego wcześniej nie zrobiono z nią porządku, np. zabudowano. Nie zazdroszczę mieszkańcom tego bloku. Może teraz zamiast ładnie układać kostkę brukową przed blokami (np. Włocławska i Broniewskiego ile osób tam chodzi?) pomyślą o zabudowie tej pięknej rzeczki...
| Zgłoś do usunięcia
~xy 18-05-2010 09:43
Tak jak na tym skwerze, to ja miałam ogródek.... Tutaj przynajmniej straż wypompowuje wodę, a obok nas tylko przejechali i popatrzyli... pojechali dalej... popatrzcie na rowy obok Koła... żaden nie jest drożny, gdzie są służby drogowe ? Nikt nie pogłębia , ani nie czyści rowów melioracyjnych, a potem jest jak jest.... ktoś za taki stan rzeczy powinien odpowiedzieć, nic tylko kasę by brali za nic!
| Zgłoś do usunięcia
~a 17-05-2010 16:44
cala nagorna zalana, a po Kole nie da sie normalnie chodzic, Broniewskiego, pck, tragedia
| Zgłoś do usunięcia