sim
bricomarche
Wiadomości Powiat Kolski Podsumowanie 10 lat powiatu w UE [VIDEO]

Podsumowanie 10 lat powiatu w UE [VIDEO]

15-05-2014 13:46 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,615 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Podsumowanie 10 lat powiatu w UE [VIDEO]
Foto:
W tym miesiącu cały kraj świętuje dziesięciolecie Polski w Unii Europejskiej, również Starostwo Kolskie postanowiło zorganizować konferencję naukową dotyczącą tego wydarzenia. Na to wydarzenie przybyło wielu gości, m.in. Poseł RP Tadeusz Tomaszewski.
W naszym powiecie, w wielu jego miejscach widać, że dzięki środkom z UE udało się wiele zmodernizować.

"Dzisiejsza konferencja to szansa, aby pokazać, ile żeśmy zyskali i jak to postrzegamy ze strony samorządu. Przede wszystkich chcieliśmy pokazać z jakich środków korzystaliśmy i na co je wykorzystaliśmy" - rozpoczął Starosta Wieńczysław Oblizajek.

"Najbardziej korzystaliśmy ze środków w infrastrukturę drogową. Największa inwestycją była droga Kłodawa - Przedecz - Rybno, która kosztowała ponad 14 milionów złotych" - dodał.

Według Posła RP i kandydata do Parlamentu Europejskiego, Tadeusza Tomaszewskiego, Wielkopolska dobrze wykorzystała środki, które jej przyznano.

Podczas konferencji wystąpili goście: dr Małgorzata Kociszewska-Panaszek prowadząc wykład ,,Konkurencyjność Unii Europejskiej w świetle wybranych koncepcji strategicznych” oraz mgr Piotr Kinas z wykładem "Przyszłość Unii Europejskiej, a strategia Europa 2020". Oboje są wykładowcami Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

W materiale video wypowiedzieli się: Wieńczysław Oblizajek, Tadeusz Tomaszewski oraz Barbara Graczyk-Malińska. Rozmówcy opowiedzą o wykorzystanych środkach unijnych w naszym powiecie.
Foto, Video: F&A MEDIA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
gość 16-05-2014 07:42
Dzięki środkom z unii zrobiło się wiele ale za te pieniądze powinno być zrobione dużo więcej.Uważam że powiaty powstały nie potrzebnie, powinny być województwa i silne gminy i te drogi też zostałyby wybudowane,Powiaty są za kosztowne dla administracji państwa a nie wiele wnoszą w życie lokalne, generują wielkie kosztyUtrzymanie tysięcy radnych w skali kraju czy to potrzebne.Gminy poradziłyby sobie z tymi zadaniami a tam radni też już są.
| Zgłoś do usunięcia