sim

Wiadomości Miasto Koło Fałszywy alarm bombowy w Kole

Fałszywy alarm bombowy w Kole

20-05-2014 10:52 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,199 | Komentarzy: 0
Fałszywy alarm bombowy w Kole
Foto:
zacisze
W dniu wczorajszym dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał informację o podłożeniu bomby w jednym z przedsiębiorstw produkcyjnych na terenie Koła. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeszukali pomieszczenia budynku nie ujawniając ładunków wybuchowych. Funkcjonariusze zatrzymali także mężczyznę, który najprawdopodobniej jest sprawcą fałszywego alarmu.
19-go maja służba dyżurna kolskiej jednostki otrzymała telefoniczną informację od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego w Poznaniu o anonimowym zgłoszeniu podłożenia bomby w jednym z zakładów produkcyjnych w Kole. Teren wokół przedsiębiorstwa natychmiast zabezpieczyli policjanci oraz funkcjonariusze Straży Pożarnej w Kole, a następnie w zagrożone wybuchem miejsce zostali skierowani policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Specjalnie wyszkoleni funkcjonariusze do ujawniania materiałów wybuchowych po skrupulatnym sprawdzeniu pomieszczeń nie znaleźli niebezpiecznych materiałów pirotechnicznych.

Po potwierdzeniu, że alarm był fałszywy kryminalni podjęli działania mające na celu zidentyfikowanie nieodpowiedzialnego dowcipnisia. Na podstawie zgromadzonych materiałów dzisiejszego ranka kolscy policjanci zatrzymali mieszkańca Koła podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Podczas zatrzymania mężczyzna był pijany – „wydmuchał” około 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W chwili obecnej trwają czynności z zatrzymanym mężczyzną. Należy przypomnieć, że sprawca fałszywego alarmu bombowego może surowo zapłacić za własną głupotę. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!