sim

Wiadomości Miasto Koło Żywa lekcja historii w ZS nr1

Żywa lekcja historii w ZS nr1

23-05-2014 14:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,802 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
Żywa lekcja historii w ZS nr1
Foto:
zacisze
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 3, czyli szkół należących do Zespołu Szkół nr 1 w Kole wzięli udział w niezwykłych - "żywych" lekcjach historii, które przeprowadzili członkowie bractwa rycerskiego Kerin.
Ciekawe, ze swadą opowiadane historie, liczne rekwizyty, w tym zbroje, biała broń i stroje z dawnych epok - to wszystko sprawiło, że na chwilę przenieśliśmy się w czasie. "Rycerze i ich zwyczaje", Polska Chrobrego" oraz "Szlachta i husaria" - to tematy lekcji.

”Żywe lekcje historii” są w ostatnich latach niezastąpionym środkiem dydaktycznym wspomagającym pracę nauczycieli historii. Atutem takich spotkań jest sposób przekazywania wiedzy historycznej: ciekawie i z humorem, ale także z włączeniem młodych ludzi do wspólnej zabawy i poznawania faktów historycznych. Żywa lekcja historii to także możliwość obejrzenia i dotknięcia niezwykłych, ręcznie wykonanych rekwizytów, w tym broni z dawnych czasów, poznanie strojów z epok historycznych. To wszystko sprawia, że uczniowie łatwiej zapamiętują przekazywane im fakty, a historia okazuje się - jeszcze bardziej niż do tej pory - niezwykle barwnym, ciekawym i wartym zainteresowania przedmiotem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!