sim

Wiadomości Miasto Koło Nowa ulica w Kole o nazwie Norton

Nowa ulica w Kole o nazwie Norton

28-05-2014 16:50 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 11,583 | Komentarzy: 6
Jubiler Euro Koło
Nowa ulica w Kole o nazwie Norton
Foto:
Podczas dzisiejszej sesji rady miasta przegłosowana została uchwała dotycząca nadaniu nazwy nowo powstałej drogi wewnętrznej na terenie firmy Saint-Gobain. Droga ta będzie nazwana "Ulicą Norton".
07.05.2014 roku firma Saint-Gobain wystosowała pismo na ręce Burmistrza Koła, z prośbą o pozytywną decyzję na przypisanie nazwy ulicy do nowej drogi wewnętrznej. Ową prośbę argumentowano tak:
"W połowie dziewiętnastego wieku, grupa ceramików i przedsiębiorców z Worcester, Massachusetts, USA postawiła sobie cel: spełnić rosnące potrzeby rozkwitającego amerykańskiego przemysłu wytwórczego, który potrzebował zaopatrzenia w ściernicę do szerokiego spektrum zastosowań. Norton wytwarzał ściernice do szlifowania, następnie zdobył patent na ściernicę o spoiwie ceramicznym. W 1885 roku została założona firma Norton Emery Wheel Co., która wyprodukowała pierwszą ściernicę szlifującą, precyzyjnie wykonaną i mogącą wejść do produkcji na skalę masową. Do końca dziewiętnastego roku, Norton rozszerzał swój asortyment i zdobył Klientów w Ameryce i Kanadzie.

W 1909 roku Norton wybudował swoją pierwszą fabrykę w Europie, w Niemczech; następnie we Francji (1920), Wielkiej Brytanii (1930) i We Włoszech (1935). W latach trzydziestych Norton wzmocnij swoją pozycję poprzez wprowadzenie do oferty narzędzi ściernych nasypowych. W tej samej dekadzie Norton poszerzył swoją ofertę również o tarcze diamentowe oraz narzędzia superścierne. Do 1950 roku Norton ugruntował swoją pozycję, jako światowego lidera w produkcji narzędzi ściernych.

W 1956 roku Norton wszedł na rynek Południowej Ameryki poprzez akwizycję w Brazylii, a następnie otworzył bądź przejął fabryki m.in. w Indiach (1968), Japonii (1972) i Polsce (zakład KORUND w Kole, 1999). Nadal kontynuowano ciągły wzrost oparty na innowacji technologii i współpracy z Klientami. Dziś Norton jest obecny w 28 krajach na świecie.

W 1990 roku, Norton został przejęty przez Saint-Gobain, światowego lidera w produkcji materiałów technicznych. Saint-Gobain, firma założona we Francji w 1665 roku, podziela tradycję zaangażowania w biznes i oddania Klientom, rozumienia i odpowiadania na potrzeby rynkowe oraz technologicznych innowacji. Doświadczenie Saint-Gobain jest silnym uzupełnieniem marki Norton. Od ponad 125 lat Norton dostarcza innowacyjne rozwiązania dla wyzwań stawianych przez przemysł. Takie podejście pomaga nam w utrzymaniu pozycji lidera producentów narzędzi ściernych poprzez oferowanie kompletnego asortymentu produktów, zaprojektowanych i wykonanych w celu zapewnienia efektywności procesów produkcyjnych Klientów.

Nazwa Norton nierozerwanie od dziewiętnastego wieku kojarzona jest na całym Świecie z nowymi technologiami, innowacyjnymi rozwiązaniami, zaangażowaniem, działaniami na rzecz zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska, dostarczaniem przemyślanych rozwiązań logistycznych oraz dążeniem do perfekcji, pełniąc rolę światowego lidera produktów ściernych.

Poprzez nadanie nazwy "NORTON" dla nowo powstałej drogi wewnętrznej w rejonie ulicy Toruńskiej pragniemy rozpowszechnić związane z ta nazwą skojarzenia, aby teraz nierozerwalnie identyfikowane one także były z miastem Koło, w którym pracujemy."

Podczas głosowania radni, niejednogłośnie lecz przyjęli wniosek i tak, w najbliższym czasie nasze miasto na swojej mapie posiadać będzie kolejną ulicę, ulicę Norton.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
imię 15-10-2014 14:49
podatki podatki podatki
| Zgłoś do usunięcia
ksks 29-05-2014 11:30
Norton Commander hehehe takie popierdolone anomalie to tylko w tym nudnym jak pizda miescie.....
| Zgłoś do usunięcia
as 28-05-2014 20:32
przepraszam, za szybko poleciało. I tylko na taką nazwę powinien zgodzić się burmistrz. Przy okazji można podać, że obecny właściciel saint gobain wykupił zakład - w krótkim czasie go zburzył, a nie jest tajemnicą, że w zasadzie kupił polski rynek zbytu na swoje produkty
| Zgłoś do usunięcia
as 28-05-2014 20:26
Bardziej pasowała by historyczna nazwa KORUND
| Zgłoś do usunięcia
skandal 28-05-2014 18:40
skandal! w normalnym mieście za takie coś bierze się pieniądze! np w poznaniu zrobili przystanek "orbit" i firma wrigley zapłaciła za niego, a tu jakie korzyści z darmowej reklamy dla saint-gobain będzie miec miasto he?
| Zgłoś do usunięcia
Tomasz 28-05-2014 18:32
Norton? Szkoda, że nie Avast albo Kaspersky.
| Zgłoś do usunięcia