sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Występ z okazji Dnia Dziecka

Występ z okazji Dnia Dziecka

30-05-2014 09:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,098 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Występ z okazji Dnia Dziecka
Foto:
Dnia 28 maja b.r. do Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz do placówki OREW w Kole, w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka zawitał teatrzyk kukiełkowy pt.: „Leśne rozmowy” w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole.
Dzięki wzajemnej współpracy i w ramach integracji z lokalnym środowiskiem udało się uczestnikom SDS zaprezentować własną twórczość i umiejętności aktorskie.

Teatrzyk tematycznie nawiązywał do ekologii i nakłaniał młodych odbiorców do zwiększenia dbania o własne środowisko – tereny zielone, rzeki i inne. Zatem oprócz doznań estetycznych, pojawił się wątek edukacyjny. Zarówno dzieci wieku przedszkolnego, począwszy od najmłodszej grupy trzylatków oraz dzieci starsze, młodzież przejawiały ogromne zainteresowanie i aktywność w trakcie występu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się rekwizyty, kukiełki wcześniej przygotowane przez grupę uczestników w ramach zajęć terapeutycznych z pomocą instruktorów terapii.

Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom nie tylko mnóstwo radości, nowych wrażeń artystycznych, a także wiedzy o otaczającej rzeczywistości. Mottem przewodnim przedstawienia było „dbajmy o własne srodowisko”, które wszystkie dzieci zrozumiały i jednogłośnie zdeklarowały, że będą dbać o otaczającą nas przyrodę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
gość 30-05-2014 09:37
Dobrze że promuje się lokalnych artystów taka lokalna integracja. a temat występów bardzo ciekawy.
| Zgłoś do usunięcia