sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Warto się uczyć... [FOTO]

Warto się uczyć... [FOTO]

03-06-2014 09:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,679 | Komentarzy: 0
Warto się uczyć... [FOTO]
Foto:
zacisze
W nagrodę za dobre wyniki w nauce na wycieczkę do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach pod Warszawą pojechali 30 maja 2014r. uczniowie z klas Technikum Samochodowego w Zespole Szkół Technicznych w Kole. Naszymi opiekunami byli pani Ewa Tomczyk i pan Andrzej Grudziński.
To co zobaczyliśmy w muzeum przerosło nasze oczekiwania. Na prawie trzy godziny przenieśliśmy się w zupełnie inny świat… Świat przeszło 300 zabytkowych samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, motocykli i pojazdów wojskowych, z których znaczna część jest w stanie wyjechać na drogę. Szczególną uwagę zwróciliśmy na najstarszy samochód, jaki można zobaczyć w naszym kraju – niemiecki JAG powstał w 1897 r. Na lekcji muzealnej nt. „Historia motoryzacji” dowiedzieliśmy się, że auto to reprezentuje epokę motoryzacyjnych prapoczątków, gdy samochód był właściwie powozem, w którym konia zastąpił silnik spalinowy. Naszą uwagę zwróciły również luksusowe limuzyny z lat 30-tych - Mercedesy, Ople, Horchy, Packard czy Adlery, czeskie samochody sportowe zapomnianej marki Aero z lat trzydziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Widzieliśmy również: wspaniałą kolekcję formuł startujących w wyścigowych mistrzostwach krajów obozu socjalistycznego w latach 70-tych i 80-tych (notabene jeżdżących i startujących do dziś), ciężarówki niemieckie z czasów II WŚ, często wypożyczane do filmów np. „Czas honoru”, „Akcja pod Arsenałem”, „Przedwiośnie” oraz zbiór samochodów ważnych dla historii motoryzacji lub interesujących ze względu na osobę właściciela. W grupie tych pojazdów jest np. ZIS kabriolet, jeden z floty użytkowanej przez Stalina, pancerny peugeot Jaruzelskiego i całkiem zwyczajny Fiat 125p Kwaśniewskiego. Opancerzenie miało także volvo Lecha Wałęsy oraz Cadillac Fleetwood Edwarda Gierka.
Wycieczka do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach dostarczyła nam wielu niezapomnianych przeżyć.

Warto się uczyć chociażby dla takich chwil, a przy okazji wesoło spędzać czas….Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!