sim

Wiadomości Miasto Koło Zmiany w regulaminie stypendiów TS

Zmiany w regulaminie stypendiów TS

12-06-2014 13:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,751 | Komentarzy: 0
Zmiany w regulaminie stypendiów TS
Foto:
zacisze
To już XV edycja programu stypendialnego. Towarzystwo Samorządowe przyznawało będzie stypendia dla najbardziej uzdolnionej młodzieży, pochodzącej gospodarstw o niskich dochodach, która dla swojego rozwoju potrzebuje wsparcia finansowego.
Od tego roku zostają wprowadzone zmiany w regulaminie: zwiększenie kryterium dochodowego do 500 zł na osobę. Przy podejmowaniu decyzji komisja kierować się będzie nadal tak jak dotychczas następującymi kryteriami: wyniki w nauce, osiągnięcia i aktywność społeczna oraz sytuacja materialna; zmiana nastąpi jednak w wagach do punktacji, czyli udziale procentowym poszczególnych kryteriów w całości uzyskanych punktów, tj. - wyniki w nauce nadal będą stanowić 50% - zwiększony będzie nacisk na osiągnięcia i aktywność, tu udział procentowy wynosił będzie 30%, - pozostałe 20% to sytuacja materialna (do tej pory stanowiła 30%). Wprowadzone zostaje również nowe stypendium za szczególne osiągnięcia. Stypendium wyłaniane będzie przez Komisję stypendialną spośród składanych wniosków spełniających kryteria regulaminowe.

Jeżeli więc spełniasz łącznie następujące warunki: jesteś uczniem szkoły średniej, jesteś osobą aktywną w szkole i poza nią, działasz w organizacjach pozarządowych, wolontariat, masz szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie itp., posiadasz minimalną średnią 4,7 (przy czym 4,65 zaokrągla się do 4,7), miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 500,00 zł netto to możesz złożyć wniosek o przyznanie stypendium.Stypendia otrzymają osoby, które uzyskają największa ilość punktów.

Termin składania wniosków upływa 15 lipca 2014 r. – liczy się data stempla pocztowego.

Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!