sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Obradował Powiatowy Zespół Kryzysowy

Obradował Powiatowy Zespół Kryzysowy

19-05-2010 08:58 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,274 | Komentarzy: 0
Obradował Powiatowy Zespół Kryzysowy
Foto:
zacisze
W trybie pilnym przez starostę kolskiego Wieńczysława Oblizajka zostało zwołane w dniu 18 maja posiedzenie Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego.
W naradzie uczestniczył wójt gminy Koło Genowefa Szurgot i burmistrz miasta Koła Mieczysław Drożdżewski.

Celem spotkania była ocena sytuacji w powiecie kolskim po ostatnich intensywnych opadach deszczu i podjecie działań mogących zminimalizować negatywne skutki podstopień. Wójt i burmistrz zostali poproszeni o przeprowadzenie rozmów z rodzinami którym grozi ewakuacja. Chodzi o zabezpieczenie miejsc noclegowych i ich dobytku. Analogiczna sytuacja występuje we wszystkich gminach naszego powiatu, w związku z czym do wójtów i burmistrzów skierowana została prośba starosty o dokonanie oceny przez własne sztaby kryzysowe.

Na wniosek gminy Dąbie i Kłodawa z powiatowego magazynu p. powodziowego wydanych zostało 4.000 sztuk worków do sypania w nie piasku i układania z nich umocnień p. powodziowych.

Okazało się po raz kolejny, że wieloletnie zaniedbania i niedrożność podstawowych cieków wodnych jest potwierdzeniem niedbałości w tym zakresie, dlatego uważam, ze po minięciu fali opadów gminy niezwłocznie przystąpią do przeglądu tych sieci – powiedział Jerzy Żurawik członek Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego w Kole.
mc

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!