sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Film o historii powstania basenu [VIDEO]

Film o historii powstania basenu [VIDEO]

05-07-2014 12:14 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,667 | Komentarzy: 5
Tomasz Nowak
Film o historii powstania basenu [VIDEO]
Foto:
zacisze
Za 2 dni swoją działalność rozpocznie tak długo oczekiwana kolska kryta pływalnia. Z pewnością mało kto wie, jak doszło do tego, że nasze miasto posiadać będzie basen.
Dla wszystkich mieszkańców, których choć trochę interesuje historia i losy Koła - zapraszamy do zapoznania się z blisko 30 minutowym filmem, w którym Tomasz Nuszkiewicz, Sekretarz Miasta opowiada o kolskiej pływali od czasów basenu otwartego przy Miejskim Domu Kultury, aż do otwarcia pierwszej krytej pływali.

W filmie dowiedzieć się można również o wszystkich problemach z jakimi borykało się miasto przy prowadzeniu tej inwestycji. Oprócz złych chwil, wiele jest tych dobrych, jakich? zobaczcie sami!Foto, video: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
piotr 06-07-2014 09:34
Z tego co pamiętam to dokładnie tak, basen był zrobiony, lecz wielu kwestii nie przemyślano co do technologii w nim zastosowanych. Z tego właśnie powodu w każdą noc spuszczano wodę. Gdyby nie to, że technicznie nie był dobrze zrobiony to możliwe, że do dzisiaj byśmy z niego korzystali.
| Zgłoś do usunięcia
michu 05-07-2014 22:56
nie do końca to była kwestia wyłącznie cmentarza żydowskiego, słyszałem wiele lat temu takie głosy że chodziło również o jakieś wady technologiczne, czy montażowe na basenie. ktoś to może potwierdzić?
| Zgłoś do usunięcia
kolanin koło 05-07-2014 21:54
Panie sekretarzu i panie burmistrzu niedługo skończy się wasza władza...ludzie w końcu przejrzą na oczy,,,a wasze NIC NIE ROBIENIE SIĘ ZAKOŃCZY..Pora na zmiany,,dość przekrętów i układów..
| Zgłoś do usunięcia
Kazió Wichura 05-07-2014 18:52
A oto bryk dla p. sekretarza ze strony wirtualnysztetl.com: Cmentarz żydowski – Koło, ul. 3 Maja do rzeki Warty. Zniszczony w czasie drugiej wojny światowej. Dewastowany w kolejnych latach. Część gruntu została zajęta przez Dom Kultury. Na pozostałym wybudowano basen kąpielowy, który zasypano w latach dziewięćdziesiątych XX w. Teren uporządkowano i ogrodzono. Umieszczono na nim, staraniem Ziomkostwa Żydów Koła w Stanach Zjednoczonych i Izraelu, tablicę upamiętniającą to miejsce. To teraz już pan wie dlaczego tamten basen "długo nie pofunkcjonował".
| Zgłoś do usunięcia
as 05-07-2014 17:09
Panie sekretarzu. To co pan opowiada o błędach przy nadzorze nad budową basenu kompromituje pana, burmistrza i odpowiedzialnych za prowadzenie inwestycji urzędników. Wstyd, że z tego powodu budowa kosztowała drugie tyle co powinna. Co do basenu przy Miejskim Domu Kultury, powinien pan wiedzieć, że był on pobudowany tak jak MDK na cmentarzu żydowskim i słusznie gmina żydowska doprowadziła do jego zasypania.
| Zgłoś do usunięcia