sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Miasto Koło Warta i Ner mogą przekroczyć stan alarmowy

Warta i Ner mogą przekroczyć stan alarmowy

19-05-2010 21:23 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,576 | Komentarzy: 0
Warta i Ner mogą przekroczyć stan alarmowy
Foto:
zacisze
Na stronach internetowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pojawiły się komunikaty dotyczące zagrożeń podtopieniami w okolicach rzeki Warty oraz Neru.
OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr 68.

W ciągu najbliższej doby w zlewni Warty, w związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej, przewidywany jest dalszy wzrost stanów wody w strefie stanów wysokich. Stany powyżej alarmowych występować będą na wodowskazach: Piwonice i Bogusław (Prosna). Wzrost stanów wody w strefie stanów ostrzegawczych do okołoalarmowych prognozowany jest na wodowskazie Uniejów i Koło (Warta). Stany ostrzegawcze utrzymują się na wodowskazie w Białośliwiu i Czarnkowie (Noteć).
Skutki: Zagrożenie dla obszarów przybrzeżnych, utrudnienia w prowadzeniu prac hydrotechnicznych w korycie rzeki i w strefie przybrzeżnej, możliwe wystąpienie zagrożenia dla życia ludzi i dóbr materialnych zlokalizowanych w pobliżu rzek.

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr 67 wraz z KOREKTĄ

W ciągu najbliższej doby w zlewni Warty, Prosny, Neru i Grabi, w związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej, przewidywany jest dalszy wzrost stanów wody w strefie stanów wysokich. Wzrosty stanów wody w strefie powyżej stanów alarmowych będą występować na wodowskazach: Bobry, Działoszyn, Osjaków, Burzenin i Sieradz (Warta) , Mirków (Prosna), Poddębice, Lutomiersk (Ner), Łask (Grabia), Podgórze (Widawka) oraz Niechmirów (Oleśnica).

W związku ze zwiększeniem odpływu wody ze Zbiornika Jeziorsko (240 m3/s), prognozowane jest przekroczenie stanu alarmowego na wodowskazie Uniejów (Warta). Prognozowany stan na godzinę 6 rano wyniesie 295 cm.

W razie pojawienia się nowych komunikatów będziemy Państwa na bieżąco informować.

Źródło: Biuro Prognoz Hydrologicznych Poznań, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, www.imgw.pl

Stan na 19.05.2010 - godz. 19:00
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!