sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Na sygnale Nowy radiowóz dla kolskiej drogówki

Nowy radiowóz dla kolskiej drogówki

20-05-2010 12:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,457 | Komentarzy: 1
Nowy radiowóz dla kolskiej drogówki
Foto:
zacisze
Od dziś policjanci kolskiej drogówki do służby używać będą nowego radiowozu. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie ufundował funkcjonariuszom nieoznakowaną Kia Ceed.
Oficjalnego przekazania kluczyków do nowego radiowozu na ręce komendanta powiatowego mł. insp. Jarosława Rzymkowskiego dokonał dyrektor konińskiego WORD-u Pan Piotr Korytkowski. W uroczystości uczestniczyli również specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego WORD Pan Stefan Dziamara oraz przedstawiciel Kia Ryszard Nowicki.

Współpraca między Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie a kolską jednostką datowana jest od bardzo dawana. Zgromadzeni na uroczystości podkreślali wielokrotnie, że zarówno Policji jak i ośrodkowi przyświecają podobne cele - dążenie wszelkimi metodami do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na drogach. Formy tych działań przybierają najróżniejsze postacie. Są to zarówno szeroko zakrojone działania informacyjno – edukacyjne jak również wspieranie i pomoc w wyposażaniu policjantów pracujących na drogach w środki techniczne służące bezpieczeństwu użytkowników dróg. W roku 2008 WORD-u przekazał naszej jednostce, służącego wcześniej kursantom fiata Punto oraz radarowy miernik prędkości. Dziś kolscy policjanci otrzymali do dyspozycji nowy radiowóz. Warta 65 tys. zł. nieoznakowana Kia Ceed w całości została zakupiona ze środków prewencyjnych WORD w Koninie. Dyrektor Piotr Korytkowski wręczając kluczyki od radiowozu, życzył aby ten sprzęt stał się skutecznym postrachem „piratów”, który na co dzień nie brakuje na polskich drogach. Zarówno przedstawiciele konińskiego ośrodka ruchu drogowego jak i kierownictwo komendy wymienili między sobą uprzejmości związane z wysoką oceną dotychczasowej współpracy między tymi jednostkami. Na koniec nasi goście otrzymali okolicznościowe statuetki.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~Łukasz 23-05-2010 10:42
Kia to nie jest pojazd dla drogówki te samochody są za słabe... nie lepiej jakies BMW lub mercedes starszy ale owiele lepszy niz ta Kia ....
| Zgłoś do usunięcia