sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Przygoda z astronomią nadal trwa

Przygoda z astronomią nadal trwa

18-09-2014 09:33 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,270 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Przygoda z astronomią nadal trwa
Foto:
Kolska przygoda z astronomią trwa: uczniowie Zespołu Szkół nr 1 zaprezentowali kolejną wystawę zdjęć Ziemi wykonanych z przestrzeni kosmicznej, a ich pasję wspierają m. in. naukowcy z Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie.
Na sześciu planszach znalazł się wybór zdjęć wykonanych za pośrednictwem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ramach projektu Earthkam. Projekt graficzny plansz powstał po raz kolejny dzięki wsparciu i pomysłom przyjaciół z Zespołu Szkół Plastycznych. Wystawę uświetnił swoją obecnością gość ze Stanów Zjednoczonych – Dan Laskowski, który poprowadził z młodzieżą warsztaty poświęcone motywacji działania i nauce języków obcych. Prezentacja wystawy została powtórzona 2 września 2014r. dla gości z Krotoszyna, podejmowanych przez naszą szkołę w ramach obchodów rocznicy tragicznych wydarzeń września 1939r.

Należy również wspomnieć, że od 16 do 19 lipca uczniowie brali udział w kolejnej misji satelitarnej w programie Earthkam. W dwudniowych warsztatach odbywających się w pracowni informatyki wzięli udział także uczniowie zaproszeni z innych kolskich szkół. Miłą niespodzianką była dla wizyta gości z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, z którym współpracujemy. Najładniejsze zdjęcia z tej sesji zostaną zaprezentowane na wystawie „Ziemia z Nieba” w Planetarium przy CNK w listopadzie bieżącego roku podczas międzynarodowej konferencji „III Forum Nauczycieli”.

Ponadto wystawa fotograficznej twórczości uczniów towarzyszyła 47 Sesji Rady Powiatu, która odbyła się dnia 28 sierpnia 2014r. Prezentowaliśmy tam zdjęcia Ziemi i Księżyca. Na rozpoczęcie rady krótką prelekcję prezentującą dotychczas realizowane projekty astronomiczne Zespołu Szkół nr1 w Kole wygłosił pan Michał Kazimierczak. Uczestnikom udostępniono materiały edukacyjne związane z projektami. Wydarzeniu przyświecała myśl przewodnia, jaką było zaproszenie zainteresowanych uczniów ze szkół naszego powiatu do włączenia się w przygodę fotografowania kosmosu i działania Otwartego Klubu Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa”, który funkcjonuje przy Zespole Szkół nr1.

ZS1 KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!