sim
bricomarche
Wiadomości Już 5 czerwca w Kole zespół Kombii

Już 5 czerwca w Kole zespół Kombii

24-05-2010 11:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,471 | Komentarzy: 0
Już 5 czerwca w Kole zespół Kombii
Foto:
zacisze
Tegoroczne obchody Dni Powiatu i Miasta Koła obchodzić będziemy w gwiazdorskim towarzystwie. Oprócz wyżej wspomnianego zespołu Kombii na scenie zagości znany wszystkim Kabaret Rak. Zapraszamy do krótkiej lektury na temat naszych gwiazd.
Kombii
Grupa powstała z inicjatywy Skawińskiego i Tkaczyka tuż po rozpadzie zespołu O.N.A. Do współpracy muzycy zaprosili pierwszego perkusistę zespołu Kombi Jana Plutę. Grupa ta tylko częściowo stanowi kontynuację zespołu Kombi z lat 80. Muzyka zespołu jest odmienna, oparta na partiach gitary elektrycznej. Klawiszowiec i założyciel Kombi, Sławomir Łosowski nie został zaproszony do grania w nowym zespole. Z uwagi na fakt, iż to on posiada prawa autorskie do nazwy i logotypu Kombi, zespół ten występuje pod nazwą Kombii wraz ze zmienionym logotypem.

Po dwóch miesiącach pracy zespół stworzył nowy program oparty na znanych przebojach takich jak: "Hotel twoich snów", "Linia życia", "Nasze rendez vous", "Nie ma zysku", "Kochać cię za późno", "Black and white" w nowych aranżacjach. Pierwszym publicznym występem Kombii był koncert w amfiteatrze w Wiśle, specjalnie na zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następnie zespół wziął udział w finale "Szansy na sukces" oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 11 lipca 2003 odbył się inauguracyjny koncert w Operze Leśnej w Sopocie, transmitowany na żywo przez TVP2.

Sezon lato-jesień 2003 wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski, podczas której Kombii było entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność. Na przełomie 2003-2004 zespół rozpoczął pracę nad tworzeniem premierowego materiału na nową płytę. W tym czasie nawiązał współpracę z producentem muzycznym Rafałem Paczkowskim (laureat Fryderyka 2003) i od marca rozpoczął nagrywanie nowej płyty, której wydanie przewidziano na wrzesień 2004.

Wiosną 2004 r. Kombii podpisało wieloletni kontrakt płytowy z firmą Universal Music Group. 25 października 2004 r. miała miejsce premiera płyty Kombii C.d.. Znalazły się na niej premierowe utwory, z których jeden – "Sen się spełni" – odnosił już sukcesy na listach przebojów. Jesienią zespół zagrał kilkanaście koncertów.

Na początku 2005 roku zespół wyjechał na koncerty do Stanów Zjednoczonych i Kanady. W lutym w sklepach muzycznych pojawiła się reedycja płyty C.D.. Specjalne dwupłytowe wydanie zostało wzbogacone o 11 utworów zespołu z lat osiemdziesiątych w nowych aranżacjach.

Wiosną grupa rozpoczęła trwającą cały sezon trasę koncertową. Ukazał się również drugi singel zespołu: "Pokolenie". W kwietniu płyta "C.D." otrzymała status złotej płyty.

W maju zespół Kombii wystąpił podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i otrzymał Superjedynkę w kategorii "Album roku – pop" za płytę C.D.. W czerwcu zespół został zaproszony do udziału w Festiwalu Top Trendy jako gwiazda wieczoru. Podczas koncertu transmitowanego na żywo w telewizji Polsat, zespołowi Kombii została wręczona platynowa płyta.

Lato 2007 zespół Kombii spędził grając koncerty. Pierwszym singlem zespołu z płyty Ślad było tytułowe nagranie. Drugim – utwór Myślę o Tobie, trzecim utwór Merenge, a czwartym i ostatnim piosenka Awinion. W 2008 roku ukazała się płyta D.A.N.C.E. zawierająca remiksy nagrań zespołu.

W kwietniu 2010 roku na głównej stronie zespołu została zamieszczona informacja, że już w 21 maja 2010 będzie miała premierę kolejna płyta ("O Miłości"), zawierająca zupełnie nowe utwory. Płyta będzie projektem w pełni autorskim. 23 kwietnia 2010 roku na gali ESKA Music Awards 2010 został zaprezentowany pierwszy singel "Gdzie jesteś dziś".

Źródło: wikipedia.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!