sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Mieszkańcy Dzieraw bronili wału

Mieszkańcy Dzieraw bronili wału

25-05-2010 10:25 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,282 | Komentarzy: 0
Mieszkańcy Dzieraw bronili wału
Foto:
zacisze
Dzisiejszej nocy znacznemu pogorszeniu uległ stan wału przeciwpowodziowego w miejscowości Dzierawy przebiegającego tuż obok drogi powiatowej.
W godzinach nocnych patrolujący wały mieszkańcy wraz z sołtysem Stanisławem Ostrowskim oraz przybyłymi później władzami tj. Burmistrzem Miasta Koła Mieczysławem Drożdżewskim, p. Wójt gm. Koło Genowefą Szurgot oraz wice wójtem Piotrem Fretem podjęli decyzję o natychmiastowym ratowaniu mocno przesiąkającego wału.

Natychmiastowa mobilizacja mieszkańców zaskoczyła wszystkich. Pomimo kilku już dni spędzonych na patrolowaniu wału i jego uszczelnianiu zapał do pracy był niesamowity. W ciągu kilku chwil zjawiło się kilkudziesięciu mieszkańców Dzieraw, którzy w czasie kilku godzin nocnych zużyli kilkanaście wywrotek żwiru oraz około 2000 worków. Oprócz tego w międzyczasie dowożono także już zworkowany piasek, który był układany przez ochotników w mgnieniu oka.

Około godziny 7 rano zdołano opanować sytuację przyszła chwila wytchnienia i przerwy na posiłek, który przygotowały włączając się pośrednio w akcję mieszkanki Dzieraw. Na chwilę obecną można powiedzieć, że nie ma niebezpieczeństwa zalania terenu Dzieraw oraz przemysłowej części miasta Koła przez przesiąknięty, zniszczony przez bobry oraz zaniedbany od kilku lat wał.

Maciej Piasecki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!