sim
bricomarche
Wiadomości Na sygnale Policjanci na charytatywnym festynie

Policjanci na charytatywnym festynie

31-05-2010 11:10 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,316 | Komentarzy: 0
Policjanci na charytatywnym festynie
Foto:
zacisze
Policjanci z Koła i Babiaka uczestniczyli w niedzielę w charytatywnym festynie zorganizowanym na rzecz młodego mieszkańca Babiaka. Mateusz w zeszłym roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi drogowemu, teraz przyjazne mu osoby gromadzą środki na jego rehabilitację.
W niedzielne popołudnie w Babiaku odbył się charytatywny festyn na rzecz 17 letniego Mateusza, mieszkańca tej miejscowości. W ubiegłym roku chłopak uległ wypadkowi drogowemu, w którym stracił nogę. Teraz, aby mógł normalnie funkcjonować potrzebna jest rehabilitacja i kosztowna proteza. Taki właśnie cel przyświecał festynowi. Jedną z atrakcji była możliwość spotkania Jasia Meli - polskiego polarnika, najmłodszego w historii zdobywcę bieguna północnego i bieguna południowego.

W ten szczytny wolontariat włączyli się również policjanci z Koła i Babiaka. Przewodnik mł. asp. Tomasz Szymankiewicz ze swoim czworonożnym partnerem „Rekurem” przeprowadzili pokaz tresury, natomiast sierż. Daniel Boła z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz kierownik Posterunku Policji w Babiaku asp. szt. Grzegorz Banasiak dostarczali uczestnikom festynu informacji prewencyjnych o zagrożeniach dnia codziennego. Sam cel festynu stał się dodatkowym tematem w sferze bezpiecznych zachowań na drogach. Jak przy każdej tego rodzaju okazji dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego sprzętu i wyposażenia, w końcu nie codziennie można dać sobie dobrowolnie założyć kajdanki. Policjanci dziękują za możliwość wzięcia udziału w szczytnej akcji i życzą jednocześnie szybkiego zebrania pełnych środków potrzebnych na rehabilitację Mateusza.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!