sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Komisje wojskowe od 2 lutego

Komisje wojskowe od 2 lutego

19-01-2015 09:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,951 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Komisje wojskowe od 2 lutego
Foto:
Obowiązkowa służba wojskowa została od kilku lat wycofana, jednak komisję wojskową nadal musi przejść każdy mężczyzna. Od 2 lutego rozpoczną się badania kwalifikacji wojskowej.
W okresie od dnia 2 lutego do dnia 30 kwietnia 2015 r., od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni świątecznych, przeprowadzona zostanie na obszarze województwa wielkopolskiego kwalifikacja wojskowa.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się mężczyzn urodzonych w 1996 r., a także mężczyzn urodzonych w latach 1991 - 1995, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się osoby urodzone w latach 1994 - 1995, które:
1) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
2) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się kobiety urodzone w latach 1991 - 1996, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2014/2015 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 marca 2010 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz. U. Nr 54, poz. 321).

Kwalifikacja wojskowa zostanie przeprowadzona w niżej podanych miejscach i terminach, a osoby wymienione w pkt 2 - 5, mające miejsce stałego pobytu lub miejsce pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące:

NA TERENIE POWIATU KOLSKIEGO: w mieście Kole, w miastach i gminach: Dąbie, Kłodawa, Przedecz, w gminach: Babiak, Chodów, Grzegorzew, Koło, Kościelec, Olszówka i Osiek Mały, winny stawić się w Kole, ul. Blizna 37, w dniach od 2 do 27 lutego 2015r., w godz. 8.00 - 16.00.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!