sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło W Kole odbyły się badania profilaktyczne

W Kole odbyły się badania profilaktyczne

01-06-2010 11:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,151 | Komentarzy: 0
W Kole odbyły się badania profilaktyczne
Foto:
zacisze
Dzięki współpracy z Wielkopolskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w naszym mieście odbył się kolejny cykl bezpłatnych badań profilaktycznych.
Tym razem w Miejskim Domu Kultury w Kole kilkuset mieszkańców Koła mogło skorzystać z badań prowadzonych przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów z Poznania z zakresu profilaktyki raka jelita grubego oraz profilaktyki raka gruczołu krokowego (prostaty). W ciągu minionych trzech lat zorganizowano bezpłatne badania mammograficzne, bezpłatne badania profilaktyki raka jelita grubego oraz gruczołu krokowego (prostaty), bezpłatne badania rentgenowskie połączone z badaniami profilaktyki chorób płuc. Z tych badań skorzystało łącznie ponad tysiąc mieszkańców miasta. W ramach poszerzania oferty działań na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców miasta, zostały uruchomione także od roku szkolnego 2009/2010 bezpłatne szczepienia profilaktyczne dziewcząt w wieku 12 lat uczęszczających do szkół podstawowych na terenie miasta Koła przeciwko wirusowi HPV. Program szczepień dla poszczególnych roczników dziewcząt będzie trwał do 2012 r.

Głównym celem podjętych przez Burmistrza Miasta Koła działań prozdrowotnych skierowanych do mieszkańców miasta jest umożliwienie skorzystania przez nich z możliwości bezpłatnych badań profilaktycznych oferowanych przez specjalistyczne ośrodki medyczne w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia lub Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Organizowane przez Urząd Miejski w Kole akcje badań profilaktycznych mają za zadanie doprowadzenie do zatrzymania wzrostowych wskaźników zachorowalności m.in. na choroby nowotworowe oraz układu krążenia wśród mieszkańców naszego miasta, co w przyszłości powinno dać efekt poprawy stanu zdrowia dorosłej populacji i obniżenie śmiertelności z powodu tych chorób.

Źródło: Urząd Miejski w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!