sim
kol-net
Wiadomości Powiat Kolski Profesjonalny kelner - serwis specjalny

Profesjonalny kelner - serwis specjalny

27-01-2015 12:25 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,642 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Profesjonalny kelner - serwis specjalny
Foto:
26 stycznia 2015r. uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu wzięli udział w warsztatach szkoleniowych "Profesjonalny kelner - serwis specjalny". Zajęcia poprowadził znany w branży kelnerskiej Grzegorz Górnik, który przeprowadza szkolenia kelnerskie dla profesjonalistów, uczniów szkół kelnerskich, gastronomicznych, hotelarskich, itp. Spotkanie zorganizowała nauczycielka Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Monika Masiera.
Podczas pięciogodzinnych warsztatów przyszli kelnerzy nauczyli się m.in. w jaki sposób podawać dania specjalne: homary, raki i kawior. Poznali również standardy nakrywania stołu oraz metody serwowania potraw, do których należy chociażby flambirowanie - podawanie potrawy po wcześniejszym oblaniu lub skropieniu jej alkoholem i podpaleniu.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się pokaz różnorodnych trików kelnerskich, jak również stworzonego przez Grzegorza Górnika Improstylu, który jest stylem nakrycia stołu, odpowiadającym najnowszym trendom światowym.

Po warsztatach każdy uczestnik otrzymał certyfikat branżowy potwierdzający udział w Warsztatach Kelnerskich GASTROSHOW 2015 „za stwarzanie szansy poszerzania umiejętności praktycznych nauczycieli oraz podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w zawodach branży gastronomicznej”. Natomiast Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu otrzymał Euro - Certyfikat Jakości.

ZSCKR w Powierciu
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Ambasador 27-01-2015 13:11
To teraz jeszcze stronka w necie i uczestnicy tego szkolenia mogą zacząć obskakiwać i zarabiać na okolicznych imprezach w mieście i okolicach. Pozdrawiam, gratuluję i powodzenia :)
| Zgłoś do usunięcia