sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Interpelacje radnych - styczeń 2015

Interpelacje radnych - styczeń 2015

28-01-2015 19:17 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,226 | Komentarzy: 5
Jubiler Euro Koło
Interpelacje radnych - styczeń 2015
Foto:
Czas powrócić do publikacji interpelacji i zapytań kolskich radnych, które są jednym z pierwszych elementów obrad każdej sesji. O co radni proszą Burmistrza w imieniu swoich wyborców? Zapraszamy do lektury.
Urszula Polewska - w imieniu mieszkańców osiedla Nagórna prosiła o podniesienie bezpieczeństwa poprzez budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ulicą Powstańców Wielkopolskich.


Izabela Nuszkiewicz - w imieniu mieszkańców ulic mieszczących się po drugiej stronie obwodnicy, np. Szmaragdowej, interpelowała o zrobienie porządku z drogami dojazdowymi, mieszkańcy prosimy chociażby o równiarkę oraz wysypanie tłuczniem powierzchni drogi.


Wanda Obiała - wnioskowała w sprawie ulicy Sejmikowej i lampy, która się w tym miejscu znajduje. Owa latarnie wg. mieszkańca zgłaszającego radnej problem - jest źle usytuowana.
Po zgłoszonej interpelacji, Burmistrz poinformował, że sprawa ta została już rozwiązana

Radna przypominała o konieczności budowy parkingu przy dworcu PKP w Kole, prosiła o ponowny kontakt z PKP w sprawie udostępnienia gruntu pod parkingi.


Florian Olejniczak - wnioskował do Burmistrza, aby stworzyć dokument dotyczący strategii Miasta Koła, lub zaktualizowanie starego.


Alicja Wapińska - w imieniu mieszkańców radna prosiła o zainteresowaniem się kwestią znaków drogowych na ulicy Blizna, szczególnie znakiem "Zakaz zatrzymywania się" na jednym z jej odcinków.

Prosiła o poprawę warunków drogi dojazdowej do miejskich garaży, z których korzystają mieszkańcy. Garaże znajdują się przy ulicy Wojciechowskiego, między drogą jednokierunkową a blokami ul. Broniewskiego. Mieszkańcy zgłaszali problemy z dojazdem, np. po ulewach.


Mariusz Budny- interpelował o uporządkowanie drogi przy ulicy Klonowej z zalegającego piasku, drugą kwestią obejmującą wspomnianą ulicę jest zwiększenie przepustowości kanału, który od czasów ostatniej powodzi nie spełnia swoich właściwości.

Prosił o uzupełnienie danych na stronie internetowej Urzędu Miasta o dane kontaktowe poszczególnych jednostek i ich kierowników, aby ułatwić mieszkańcom miasta kontakt z poszczególnymi osobami w sprawach ważnych.

Ostatnią interpelacją radnego była kwestia rozpadającego się budynku po byłym hotelu znajdującym się przy Starym Rynku. Na jakim etapie są obecnie rozmowy z właścicielami oraz jak kształtuje się przyszłość budynku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
kierowca 29-01-2015 08:01
Juz dawno powinny byc swiatla w tym miejscu, wielokrotnie dochodzilo tam do kolizji a w godzinach porannych czy popoludniowych wjechac na al. Jana Pawla II z Nagórnej czy Powstańców graniczy z cudem!
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 29-01-2015 07:58
a może "nowi" nie widzą problemów?:)
| Zgłoś do usunięcia
Janusz 29-01-2015 07:30
zastanawiającą rzeczą jest fakt, iż tylko "starzy" radni, czyli również z poprzednich kadencji składają interpelacje (moim zdaniem większość bardzo trafnych) a co z nowymi radnymi?
| Zgłoś do usunięcia
aa 28-01-2015 23:36
Na tym skrzyżowaniu Jana Pawał II i powstańców jest konieczna mała sygnalizacja dla bezpieczenstwa bo w godzinach rannych jak i południowym jest tam katastrofa.. a wieczorem słaba widoczność pieszych na pasach..
| Zgłoś do usunięcia
wolf 28-01-2015 19:29
Skrzyżowanie ulic Jana Pawła II i Powstańców Wlkp. to przecież drogi powiatowe, już kiedyś ten temat poruszał Pan Hanefeld i SM Jedność i do dziś nic z tym nie zrobiono. A co robi w tym temacie Pan Starosta, których jest zarządcą i właścielem wspominanych dróg?
| Zgłoś do usunięcia