sim
kol-net
Wiadomości Powiat Kolski Połączą szkoły również w Dąbiu?

Połączą szkoły również w Dąbiu?

06-02-2015 09:28 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,026 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Połączą szkoły również w Dąbiu?
Foto:
Zamiar połączenia Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zespół Szkół w Dąbiu przegłosowali wczoraj podczas sesji radni Rady Gminy i Miasta Dąbie. Jakimi powodami kierował się Burmistrz dając pod głosowanie projekt uchwały?
Przed sesją Burmistrz na komisjach oraz w szkole spotkał się z dyrekcją, z gronem pedagogicznym, przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego i radą rodziców. Jak twierdzi Burmistrz - zdania były podzielone, jednak decyzji nie zmienił i postanowił złożyć na ręce radnych pod głosowanie projekt uchwały o zamiarze połączenia szkół w Dąbiu.

Powody, jakie przyświecały Tomaszowi Ludwickiemu to oszczędności i łatwość organizacyjna. Redukcja etatów obejmie jedynie administrację, czyli stanowiska dyrekcji. Burmistrz zapytany o plany zwolnień wśród kadry nauczycielskiej - stanowczo zaprzeczył, mówiąc, że w tym sektorze wypowiedzeń nie będzie.

Podczas sesji nie wszyscy radni byli przekonani co do słuszności łączenia. Za przyjęciem uchwały głosowało 11 radnych, 3 było przeciw a 1 się wstrzymał.

W najbliższym czasie Burmistrz Miasta i Gminy Dąbie złoży wniosek do kuratorium, jeśli opinia będzie pozytywna, być może od 1 września 2015 uczniowie przyjdą do Zespołu Szkół w Dąbiu.

Foto: Google Map

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
rit 06-02-2015 17:14
Ludzie!!! dyrektor to nauczyciel, on ma etat i będzie dalej pracował w szkole a dodatek dyrektorski to się zapytajcie burmistrza ile to jest i się uśmiejecie.
| Zgłoś do usunięcia
Symforian 06-02-2015 11:51
A no taka oszczędność że jeżeli załóżmy że 3 dyrektorów przykładowo zarabia po 3500 zł netto. To w skali roku gminę utrzymanie takich 3 dyrektorów kosztuje bagatela 177.408 zł brutto. A zapewne dyrektor ma pewnie więcej.
| Zgłoś do usunięcia
rodzic 06-02-2015 10:24
a jaka to oszczednosc w zwolnieniu tylko 3 dyrektorow i zostawiajac jednego? tyle zamieszania itd o 2 etaty? moim zdaniem to kogos tam szykuja na dyrektora
| Zgłoś do usunięcia