sim
mycenter
Wiadomości Kultura i rozrywka MDK i Muzeum zostaną połączone?

MDK i Muzeum zostaną połączone?

18-02-2015 11:13 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 13,737 | Komentarzy: 11
Jubiler Euro Koło
MDK i Muzeum zostaną połączone?
Foto:
Jest kilka ważnych zmian i rozporządzeń, które stanowią priorytet dla Burmistrza Miasta Koła w najbliższej przyszłości. Jedną z nich będzie pchnięcie szeroko rozumianej kultury do przodu oraz przekazanie możliwości pozyskiwania środków zewnętrznym jednostkom kultury w naszym mieście.
Mowa tu o Miejskim Domu Kultury i Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Zdaniem Stanisława Maciaszka te dwie obecnie oddzielnie działające instytucje powinni połączyć się w jeden dobrze działający organizm, który swoją działalnością zapewniłby mieszkańcom Koła i okolic dostęp do kultury na wysokim poziomie.

Z naszych informacji wynika również, że dzięki takiemu połączeniu nowa jednostka miałaby znacznie większe możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, niż MDK i Muzeum mają obecnie.

Burmistrz zobowiązał się również do pomocy w temacie dofinansowań i środków UE. Jak wiemy rozpoczął współpracę z firmą zewnętrzną, która specjalizuje się w w/w tematach.

A co nasi mieszkańcy sądzą o tym pomyśle?

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (11)
mieszko 22-02-2015 09:49
Rycerz Zbolały miesza w mózgu!!!
| Zgłoś do usunięcia
abecadło 21-02-2015 09:21
@turek: A teraz wyobraź sobie sytuację (analogia do Turku), że burmistrz Maciaszek daje wkład finansowy (milion zł) na renowację kościoła farnego. Widzisz ten larum na forach?
| Zgłoś do usunięcia
turek 20-02-2015 12:39
W Turku muzeum , dom kultury i biblioteka funkcjonują oddzielnie,i każda z tych instytucji może pozyskiwać fundusze z różnych programów: innych dla muzeum,innych dla domów kultury,jeszcze innych dla bibliotek.A o fundusze unijne na Mehofera wystarało się miasto, zapewniając połowę ogromnego wkładu finansowego,który był niezbędny aby program został zrealizowany.
| Zgłoś do usunięcia
xxx 20-02-2015 12:22
O mój Boże ! Jaka strata dla miasta.To może oddać instytucje Starostwu.
| Zgłoś do usunięcia
abecadło 20-02-2015 12:07
@bogna: "Bezpośredni nadzór nad Biblioteką sprawuje Burmistrz Miasta Koła, a w części dotyczącej zadań powiatowej biblioteki publicznej – Zarząd Powiatu Kolskiego." - stąd nie tak łatwo włączyć bibliotekę do jednego organu z muzeum i domem kultury.
| Zgłoś do usunięcia
bogna 20-02-2015 12:02
a może połączyć wszystkie instytucje kultury ,bibliotekę też.Właśnie czemu nie bibliotekę...?Byłyby jeszcze większe oszczędności.A może połączyć również z basenem. Fajnie byłoby w nim zainstalować kino.Mieszkańcy mogliby kąpiąc się, oglądać filmy i teatr,ćwiczyć .Czyli zdrowo i kulturalnie.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 19-02-2015 20:12
znowu pan burmistrz "włożył kij w mrowisko" i czeka co się będzie działo- niech się kolanie żra:( fe ! nie ładnie ! może czas podejmować decyzje samodzielnie? przy wszystkich decyzjach jak pójdzie coś nie tak to będzie na kogo zwalić!
| Zgłoś do usunięcia
Adam 19-02-2015 17:43
Kolejne pozytywne zmiany! Oby tak dalej :)
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 19-02-2015 11:08
Bardzo słuszna decyzja, zrobić to jak najszybciej
| Zgłoś do usunięcia
Bravo 19-02-2015 11:01
Można by porządnie wyremontować i rozbudować gmach MDK i połączyć z muzeum, które obecnie ma niewygodny dojazd i bardzo ciasne pomieszczenia; dorzucić do tego ciekawy pomysł np. poszerzyć zbiory ceramiki, ująć to jakoś multimedialnie, stworzyć w mdk warunki do rozwoju teatru (szkolenia, studium, regularny teatr amatorski) - na takie innowacyjne pomysły kulturalne chętnie dają pieniądze z Unii. Wystarczy spojrzeć na Turek, który z Mehoffera zrobił wizytówkę, choć sam Mehoffer przyjechał tam pewnie bo chciał dorobić na malowaniu prowincjonalnego kościoła
| Zgłoś do usunięcia
kultura 18-02-2015 12:06
to już dawno powinno być zrobione i nawet połączone w jeden budynek
| Zgłoś do usunięcia