sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło w PM 5 zabawa jest dobra na każdą pogodę [FOTO]

w PM 5 zabawa jest dobra na każdą pogodę [FOTO]

26-02-2015 09:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,780 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
w PM 5 zabawa jest dobra na każdą pogodę [FOTO]
Foto:
Zabawa jest dobra na każdą pogodę i na każdą porę roku. W Przedszkolu nr 5 w Kole to właśnie ta forma aktywności dzieci była dominującą w czasie ferii. Przedszkole było w tym okresie dostępne dla wszystkich zainteresowanych przedszkolaków, które lubią spędzać czas w towarzystwie rówieśników. Pomysły na wspólne spędzenie czasu były różne, tak jak różne są typy zabaw.
Każda zabawa, jeśli przyjrzeć się bliżej wyzwala w dziecku określony potencjał. Jest też dobrą okazją dla doskonalenia umiejętności, podtrzymywania zainteresowań, integracji z grupą i rozwijania kompetencji w relacjach społecznych. Ciekawe zabawy wyzwalają także kreatywność dzieci uruchamiając wyobraźnię.

Jak bawiły się przedszkolaki w Gromadce Misia Uszatka? Propozycje zabaw organizowanych z dziećmi były różne. Dla młodszych przedszkolaków frajdą była praca z nową masą plastyczną o oryginalnej nazwie „Coolinda”. Wszystkie małe paluszki chętnie zagłębiały się w kubeczkach pełnych kolorów czerpiąc radość z eksperymentowania nowym materiałem. Tworząc kompozycje plastyczne wkładały w nie całe swoje zaangażowanie i wysiłek.

Inną propozycją były zabawy o charakterze sportowym, w których starsze przedszkolaki mogły wykazać się szybkością, zwinnością i ogólną sprawnością ruchową, a także umiejętnością współpracy z drużyną. Dla tej grupy wiekowej PM 5 zorganizowało też zabawy z muzyką, dzięki której najmłodsi mieli możliwość aktywnego słuchania muzyku klasycznej, tworzenia muzyki na instrumentach perkusyjnych oraz zabaw ruchowych inspirowanych muzyką. Wszystkie one łączyły w sobie rytm z ruchem i ćwiczeniami wokalnymi.

Czas na zabawie upłynął miło. Po feriach przedszkolaki podejmą kolejne nowe wyzwania i zadania przygotowując się do podjęcia obowiązku szkolnego, zawsze jednak będzie czas na spontaniczną i swobodną aktywność w czasie zabaw podobnych do tych zorganizowanych w czasie ferii.

oprac. i foto R.Z. PM 5 Koło
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!