sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Szpital chwilowo stracił płynność finansową

Szpital chwilowo stracił płynność finansową

26-02-2015 16:05 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 10,200 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Szpital chwilowo stracił płynność finansową
Foto:
O takiej sytuacji poinformowała podczas dzisiejszej Sesji Rady Powiatu dyrektor kolskiego szpitala Pani Barbara Graczyk-Malińska. Jak wynika z wyjaśnień dyrekcji - szpital nie był w stanie opłacić nawet rachunków za telefonie komórkową. Co jest przyczyną tak złej kondycji finansowej szpitala?
Cała, gorąca dyskusja rozpoczęła się od interpelacji radnego Prawa i Sprawiedliwości Jana Stępińskiego, który zadał pytanie do obecnej na sali dyrektor odnośnie incydentu jaki miał miejsce nie tak dawno, tzn. o tymczasowym wyłączeniu numerów telefonów komórkowych, które pracują w ratownictwie. Radny sugerował, że poprzez taki incydent narażeni bezpośrednio byli mieszkańcy, których zdrowie i życie mogłoby zależeć od owych telefonów. Na koniec swojej wypowiedzi radny Stępiński wniósł o przeprowadzenie kontroli odnośnie gospodarowania wydatkami w kolskim szpitalu przez komisję rewizyjną.

Ze wszelkimi wyjaśnieniami zabrała głos dyrektor, która w skrupulatny sposób wyjaśniła, dlaczego doszło do wyłączenia telefonów i potwierdziła, iż operator zablokował usługę ze względu na nieopłacone rachunki.

Swoją wypowiedź rozpoczęła od przybliżenia możliwości komunikacji szpitala i jednostek ratowniczych, iż istnieją trzy kanały i możliwości porozumiewania się, a telefonia komórkowa nie jest tą podstawową. Łączność umożliwia radio, telefoniczne i 11 telefonów komórkowych dzięki czemu nie ma możliwości o zagrożeniu bezpieczeństwa zdrowia i życia mieszkańców spowodowanych brakiem łączności w ratownictwie.

"Mamy przejściowe kłopoty z opłacaniem rachunków, czyli przez moment straciliśmy płynność finansową. Niektóre rachunki mamy opóźnione o 20 dni, a inne o 60 dni. " - powiedziała dyrektor Barbara Graczyk-Malińska.

Jak informowała dalej - powodem takiego stanu rzeczy jest fakt podpisania umów z NFZ dopiero 23 stycznia 2015 roku, i dopiero od tego dnia zaczęto wprowadzać do systemu informatycznego sprawozdania i od tego momentu szpital mógł wystawiać rachunki za świadczenia. Te półtora miesiąca spowodowały problemy finansowe a dalej za tym idzie - stracenie płynności finansowej.

Duże opóźnienia we wprowadzaniu sprawozdań wynikają ze złego stanu technicznego infrastruktury informatycznej szpitala, gdyż połowa sprzętu po prostu nie funkcjonuje a personel musi posiłkować się tym, czym ma.

Na koniec swojej wypowiedzi, jaką udzieliła dyrektor radnemu podkreśliła, że nie ma żadnego zagrożenia dla pacjentów ani dla ich zdrowia, ani życia.Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
eh 27-02-2015 17:31
wewnętrzny I również - opieka brak słów. Chyba dwie panie pielęgniarki wiedzą ,że pracują ale inne? Ludziom zakręcali kaloryfery! Na zero...
| Zgłoś do usunięcia
m 26-02-2015 23:57
Największym zagrożeniem dla pacjentów jest opieka medyczna albo raczej jej brak, tyczy się to głównie oddziału wewnętrznego II, prowadzonego przez pseudolekarzyne, zastępcę pani dyrektor.
| Zgłoś do usunięcia
Michaił Białkov 26-02-2015 21:20
Pomyśleć, że nie tak dawno szpital kolski jako jeden z niewielu prosperował na plus :) Ahh, patologia polszackiego systemu :3
| Zgłoś do usunięcia