sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Zapraszamy na dzisiejszy film w MDK

Zapraszamy na dzisiejszy film w MDK

03-03-2015 09:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,552 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Zapraszamy na dzisiejszy film w MDK
Foto:
II Kolski Tydzień Żołnierzy Wyklętych rozpoczął się w niedzielę od Marszu a zakończy w niedzielę (8.03) spotkaniem z Januszem Niemcem, synem śp.A.Żubryda ps."Zuch", wystawą prac oraz wręczeniem nagród w konkursie "Żołnierze Wyklęci - powracający bohaterowie.
Dzisiaj zapraszamy wszystkich na projekcje filmu "Śmierć Rotmistrza Pileckiego", która odbędzie się w kinie Miejskiego Domu Kultury w Kole, o godzinie 18:00. Wstęp oczywiście wolny.

Film, a w zasadzie widowisko teatralne Teatru Telewizji z 2006 roku, przedstawiające historię polskiego bohatera narodowego rotmistrza Witolda Pileckiego.

Spektakl podczas WorldFest Independent Film Festival został uhonorowany przez jury wyróżnieniem w kategorii: film wideo – sprawy polityczne i międzynarodowe. Scenariusz oparty głównie na dokumentach Instytutu Pamięci Narodowej.

Akcja sztuki rozgrywa się w Warszawie, na sali sądowej, w zawilgoconych podziemiach więzienia przy ulicy Rakowieckiej, w strasznych pokojach przesłuchań, gabinetach sędziego i prokuratora, wreszcie w celi oskarżonego. Sam rotmistrz swoje śledztwo określał jako bardziej okrutne niż pobyt w Auschwitz.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!